banner461
banner195

Nevşehir'de Bir Hastanın Omurilik Kesesi Tümörü Ameliyatla Alındı

Nevşehir Özel Versa Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü'nde bir hastanın omurilik kesesi tümörü başarılı bir operasyonla çıkarıldı.

Nevşehir'de Bir Hastanın Omurilik Kesesi Tümörü Ameliyatla Alındı
06 Eylül 2014 Cumartesi 12:08

banner143
banner134

 Nevşehir Özel Versa Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü'nde bir hastanın omurilik kesesi tümörü başarılı bir operasyonla çıkarıldı.Operasyonu gerçekleştiren Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Operatör Dr. Mehmet Savran, yaptığı açıklamada ''Naciye Kocatepe isimli hastanın bel ağrısı, bacak ağrısı ve bacaklarda uyuşma şikayeti sonucu çekilen MR'ı sonucunda bel bölgesinde omurilik kesesi içinde yerleşmiş yaklaşık 2 cm lik bir tümoral oluşum (lomber 5 seviyesinde intradural kitle) olduğunu tespit edildi. Kendisi ve ailesi ile görüşerek ameliyat kararı aldık ve bu operasyonun hastanemizde gerçekleştirilebileceğini belirttik. Gerçekleştirdiğimiz operasyonla tümörü tamamen çıkardık. Ameliyat oldukça başarılı geçti ve ameliyat sonrasında herhangi bir sorun olmadı.” dedi.
Hastayı ameliyattan hemen sonra yürütmeye başladıklarını ve 2 gün sonra taburcu ettikleriniı dile getiren Savran, "Çıkarılan tümörün patolojik incelemesi sonucunda bundan sonraki tedavi planımızı oluşturacağız.” diye konuştu.
Ameliyatı ile ilgili konuşan Naciye Kocatepe ise "İlk teşhis konduğunda çok üzülmüştüm. Ancak sonrasında operasyonun başarılı geçmesi ve herhangi bir sorun oluşmaması beni çok mutlu etti. Dr. Mehmet Savran ve Versa Hastanesi çalışanlarına teşekkür ederim'' dedi.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
TEŞEKKÜRLER MEHMET SAVRAN - 4 yıl önce
Mehmet Savran,Nevşehir'in yetiştirdiği ipek evlatlarımızdan,Rabbim yokluklarını göstermesin,sayılarını artırmasın.
Avatar
Harun namli - 4 yıl önce
Hocam elinize saglik
Avatar
canan gün - 4 yıl önce
Tebrikler doktor bey annemide beyin ameliyatı yapmistiniz başarılı gecmisti ameliyatlariniz hep başarılı geçiyor allah yardımcınız olsun