banner461
banner195

Nevşehir'de Bu Yılın En Önemli Sağlık Yatırımı Olacak

Nevşehir de 2016 Yılı içerisinde ilçelerde devam eden ve bir çoğu tamamlanma aşamasına gelen entegre hastaneler hizmete girecek.

Nevşehir'de Bu Yılın En Önemli Sağlık Yatırımı Olacak
22 Ocak 2016 Cuma 13:43

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) 2016 Yılı içerisinde ilçelerde devam eden ve bir çoğu tamamlanma aşamasına gelen entegre hastaneler hizmete girecek. Ancak ilin 2016 yılına damga vuracak en önemli sağlık yatırımı devlet hastanesine yapılacak ek bina olacak.

2015 Yatırım programına alınmasına rağmen ek bina inşaatının seçim nedeniyle yatırımların durdurulması sebebiyle başlatılamadığına değinen İl Sağlık Müdürü Ünlübay, 2016 yatırım programına da alınan ek binanın yaz aylarında temelinin atılabileceğini dile getirdi.

Sağlık Bakanlığının söz konusu ek bina inşaatı konusunda gerekli onayı verdiğine dikkat çeken Nevşehir İl Sağlık Müdürü Ünlübay, “Sağlık bakanlığımız hastanemizin doluluk oranları konusunda çalışmalarda bulundu. Hala hastanemiz % 90 doluluk oranlarında. Bu tespitlerin yapılmasının ardından ek bina inşaatını 2015 yatırım programına aldırdık. Ancak bu yıl içerisinde iki seçimin olması ve yatırımların durdurulması ile birlikte hastanemizin temelini atamadık. Müellif firma gelip incelemelerde bulundu. Ek binamızı mevcut hastane binamızın hemen yanına, hatta bir tünel ile geçiş olabilecek şekilde yaptırmak istediğimizi kendilerine ilettik. Proje hazırlandı ve onaylandı. Allah izin verirse önümüzdeki yılın yaz aylarında temeli atarız diye düşünüyorum” diye konuştu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.