banner461
banner195

Nevşehir'de Doktorlardan Şiddet Sona Ersin Eylemi

Nevşehir Devlet hastanesinde Doktorlar, Şiddet Sona Ersin eylemi yaptılar.Nevşehir Tabip Odası Başkanı Dr. Hakan Serçe, hekimler olarak huzur ve güvenin hakim olduğu ortamlarda çalışmak istediklerini söyledi.

 Nevşehir'de Doktorlardan Şiddet Sona Ersin Eylemi
17 Nisan 2013 Çarşamba 11:55

banner143
banner134

 Gaziantep'te geçen yıl hasta yakını tarafından uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden Dr. Ersin Arslan'ın ölüm yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yapan Nevşehir Tabip Odası Başkanı Serçe, Arslan'ı sağlık kurumlarındaki şiddet olaylarının artarak devam ettiğini ve farklı boyutlara ulaştığını ifade etti. Hasta ve yakınlarının Acil Servislerin içine kadar özel araçlarıyla girmeye başladığını ve Ameliyathanelerin içerisine girecek kadar ileri gidildiğini belirten Dr. Serçe, hekimler ve diğer sağlık çalışanlarının bu süre içinde sağlıkta yaşanan şiddet olaylarının sona ermesini, şiddete maruz kalan sağlık çalışanları olarak yargının daha hızlı ve caydırıcı tedbirler almasını istediklerini söyledi. Dr. Serçe: "Bu sorunun çözümündeki en önemli aşamalardan birinin bu olduğunu düşünüyoruz.

 

Sağlıkta yaşanan sorunların sebebi olarak sağlık çalışanlarının, hekimlerin gösterilmesi kabul edilemez. Hekimleri hedef alan açıklamalardan uzak durulmalıdır. Basın kuruluşları sağlıkla ilgili yaptıkları açıklamalarda sorumlu davranmalıdır. Hiç bir hekim hastasına zarar vermeyi düşünmez. Diğer tüm mesleklerde olduğu gibi sağlık hizmetlerinin verilmesindeki yanlışlıkların, ihmallerin hesabının sorulacağı yer yargıdır. Biz hekimler ve sağlık çalışanları olarak gittikçe ağırlaşan iş yüküne, özel sektörde güvencesiz çalıştırılmaya, itibarsızlaştırmaya rağmen görevimizi her zamankinden daha iyi yapmaya çalışıyoruz. Bizler, huzurun ve güvenin hakim olduğu ortamlarda çalışmak istiyoruz" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.