banner461
banner195

Nevşehir'de Halkın Kronik Hastalıkları Araştırılıyor

Metabolik Sendrom Derneği Başkanı Prof. Dr. Aytekin Oğuz, İleriye Dönük Kentsel ve Kırsal Epidemiyolojik Sağlık Araştırması (PURE) projesi kapsamında Nevşehir'in de içerisinde yer aldığı 8 ilde yürütülen bir çalışma olduğunu belirterek, "Bu çalışmada halkımızın kronik hastalıklarını araştırıyoruz dedi.

Nevşehir'de Halkın Kronik Hastalıkları Araştırılıyor
14 Haziran 2014 Cumartesi 12:10

banner143
banner134

Nevşehir'in Sağlık Haritası Çıkartılıyor...!  Metabolik Sendrom Derneği Başkanı Prof. Dr. Aytekin Oğuz, İleriye Dönük Kentsel ve Kırsal Epidemiyolojik Sağlık Araştırması (PURE) projesi kapsamında Nevşehir'in de içerisinde yer aldığı 8 ilde yürütülen bir çalışma olduğunu belirterek, "Bu çalışmada halkımızın kronik hastalıklarını araştırıyoruz. Nevşehir’in sağlık haritasını çıkarıyoruz."dedi. 


"VATANDAŞLARA CHECK-UP YAPILACAK"

Çalışma kapsamında Nevşehir genelinde vatandaşlara check-up ve anket uygulaması yapılacak.

Nevşehir de yapılacak bu çalışma ile PURE proje grubu, ulusal ve uluslar arası sağlık politikalarının şekillenmesinde önemli bir veri kaynağı ve temeli oluşturuyor.

Türkiye’nin kentsel ve kırsal kesimlerinde değişen yaşam tarzı ve risk faktörleri ile ilişkili kronik hastalıkların tespit ve takip edildiği bir çalışma olan projeye, tüm Türkiye genelinde 4 bin, Nevşehir'den de binin üzerinde kişi katılıyor. Nevşehir, Kocaeli, Aydın, Antalya, Gaziantep, İstanbul, Malatya ve Samsun illerinde 35-70 yaş aralığındaki kişilerin sağlık durumlarının ele alındığı proje 6. yılında.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.