banner461
banner195

Nevşehir'de Mobil Mamografi Tarama Aracı Hizmete Başladı.

Nevşehir İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından alımı gerçekleşen ve iç malzeme alımı ve donanımı Nevşehir İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan gezici mamografi tarama aracı hizmetine başladı.

Nevşehir'de Mobil Mamografi Tarama Aracı Hizmete Başladı.
28 Ocak 2016 Perşembe 21:21

banner143
banner134
Nevşehir İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından alımı gerçekleşen ve iç malzeme alımı ve donanımı Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan gezici mamografi tarama aracımız hizmete başlamış olup; ilk tarama faaliyetini 20.01.2016 tarihinde Nevşehir Merkeze bağlı Güvercinlik Beldesinde başarıyla gerçekleştirilmiştir.  

Mobil Mamografi tarama aracımız 30-65 yaş aralığındaki bayanlara serviks kanser taraması için HPV-DNA smear taraması, 40-69 yaş aralığında bayanlara meme kanseri için mamografi tarama hizmeti sunacaktır. Ayrıca bundan sonraki dönemlerde daimi olarak hizmet sunumunda Nevşehir İlimizin bütün ilçe, kasaba, köy ve beldelerinde hizmet vermek için bütün personel el ele verip taranmamış kimse kalmaması için azami gayret sarf edecektir.

Mobil Mamografi tarama aracımızda verilen tarama hizmetleri tamamen ücretsiz yapılmakla birlikte verilen hizmetler vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgiyle karşılanmış ve verilen hizmetten memnuniyetlerini personellerimize dile getirmişlerdir. 

          “KANSERDE ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.