banner461
banner195

Nevşehirde Tam Engelsiz Sağlık Tesisleri Hizmete Girdi‏

Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı tesislerde engelli hastalara kolaylık sağlayacak bir çok yeni çalışma hizmete girdi.

Nevşehirde Tam Engelsiz Sağlık Tesisleri Hizmete Girdi‏
30 Nisan 2014 Çarşamba 11:50

banner143
banner134

 örmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği(Gör-Bir) Nevşehir Şubesi Başkanı Erol Mutlu ve Başkan Yardımcısı Hafız Mahmut Kemikkıran Nevşehir Devlet Hastanesi Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Müdürü Harun İş ve Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Ramazan Burak Nalçacıoğlu ile birlikte tesislerdeki görme engelliler için yapılan hissedilebilir  kabartma yürüyüş parkurunu, kabartmalı hastane yerleşkesi ve bilgilendirme panolarını deneyerek yerinde inceledi. Mutlu ve Kemikkıran Bu gibi çalışmaların görme engellilere büyük kolaylık sağlayacağını ifade ederek yapılan bu çalışmalardan dolayı Genel Sekreterliğimize çok Teşekkür ediyoruz. dedi.

 

 

Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Atila Oğuz Boyalı “Birliğimize bağlı Nevşehir Devlet Hastanesi, Ürgüp Devlet Hastanesi, Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hizmet binalarında, tam engelsiz çağa uygun olarak, engelli vatandaşlarımızın ulaşımlarını ve yaşamlarını kolaylaştıracak şekilde hissedilebilir yüzey uygulamaları, kabartma baskılı hastane yerleşke haritaları, engelli yönlendirme argümanları, kabartma baskılı bilgilendirme panoları, engelli rampası, sesli yönlendirme cihazları gibi birçok unsurun göz önünde bulundurduğumuz  düzenlenmelerin ihaleleri sonuçlandı ve akabinde ilgili firma tesislerimizde tam engelsiz bir kurum haline gelebilmek için bakanlığımızın istediği talimatlar doğrultusunda çalışmalarını tamamlayarak bu alanda hizmet vermeye başladı.” dedi.

 

Nevsehir KHB Haber  Ahmet Ak -  www.nevsehirkhb.gov.tr

 

 

NEVŞEHİR AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ ENGELLİ ÇALIŞMALARI

 

 

 

 

 

NEVŞEHİR DEVLET HASTANESİ ENGELLİ ÇALIŞMALARI

 

 

 

 

 

 

 

ÜRGÜP DEVLET HASTANESİ ENGELLİ ÇALIŞMALARI

 

 

 

 

 

KOZAKLI FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON HASTANESİ ENGELLİ ÇALIŞMALARI

 

 

 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
o resimdeki müdürler akkurtlar hepi̇mi̇ze hayirli olsun
Avatar
ERGEN - 4 yıl önce
elin adamı şehirlerde yaya kaldırımlarına bunun alula alasını yapmışlar bizim memleketimizde bir kaç hastaneye yapılmış şatavat aşeriye çıkıyor hikmeti ne ise.