banner461
banner195

Nevşehirden Hasta Sevklerinde Kayseri İlk Sırada

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Nevşehir’den yakın illere yapılan hasta sevklerinin 2014 yılında geçen yıla nazaran daha azalmasının hedeflendiğini söyledi.

Nevşehirden Hasta Sevklerinde Kayseri İlk Sırada
05 Eylül 2014 Cuma 18:16

banner143
banner134

 Sevklerde Kayseri İlk Sırada

NEVŞEHİR(MHA) İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Nevşehir’den yakın illere yapılan hasta sevklerinin 2014 yılında geçen yıla nazaran daha azalmasının hedeflendiğini söyledi.  

Ünlübay, “Nevşehir’den İl dışı sevk ihtiyacı bulunan hastalarımız için ilk olarak sevk gereksinimini karşılayabilecek ve ilimize uzaklığı en yakın olan merkezden başlayarak sevk yeri planlanmaktadır. Yer planlamasında sevki kabul edecek merkezin onayı ile sevk gerçekleştirilmektedir. İlimizden sevk kabulü yapan illere bakıldığında, 2013 yılı içinde Kayseri, Konya, Adana, Ankara sırası ile ilimizden en çok sevk kabulü yapan illerdir. Çok nadir de olsa hastalarımızın tıbbi gereksinimleri göz önünde bulundurularak yakın illerde yer olmaması durumunda daha uzak merkezlere de sevk gerçekleştirilmektedir. Nevşehir’de anjiyo ünitesi bulunmamaktadır. Ayrıca 3. Basamak hastane ihtiyacını karşılayacak Üniversite veya Eğitim Araştırma Hastanesi ilimizde bulunmamaktadır. Bu bağlamda il dışına gerçekleşen sevklerimiz önümüzdeki aylarda da olacaktır. Öyle ki toplam sevk sayımızın yarısını Acil koroner girişim ve 3.basamak hastane ihtiyacı oluşturmaktadır. Nevşehir ilinde arttırılan yoğun bakım yatak sayısı ile genel yoğun bakım ihtiyacından kaynaklanan sevkler azaltılmaya çalışılmaktadır. Hatta diğer illerden 26 genel yoğun bakım ihtiyacı olan vaka İlimize kabul edilmiştir” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Hasta yakını - 4 yıl önce
bunu söylerken yüzünüz kızarmıyor mu?kocaman hastane yi ufacık beyinler yönetiyor
Avatar
Hasta yakını - 4 yıl önce
bunu söylerken yüzünüz kızarmıyor mu?kocaman hastane yi ufacık beyinler yönetiyor