banner461
banner195

Nevşehir’e Müstakil Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Yapılacak

İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, hali hazırda Nevşehir Sağlık Müdürlüğü bitişiğindeki binada hizmet veren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin yerine 2016 yılında müstakil bir ağız ve diş sağlığı merkezi inşa etmeyi planladıklarını söyledi.

Nevşehir’e Müstakil Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Yapılacak
11 Aralık 2015 Cuma 13:44

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, hali hazırda Nevşehir Sağlık Müdürlüğü bitişiğindeki binada hizmet veren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin yerine 2016 yılında müstakil bir ağız ve diş sağlığı merkezi inşa etmeyi planladıklarını söyledi.

2016 Yılı yatırım programında önem verdikleri iki projeden birinin 100 ek yataklı hastane binasının inşaatının başlatılması diğerinin ise Ağız ve Diş Sağlığı merkezine müstakil bir bina kazandırmak olduğunu söyleyen İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, konuyla ilgili sağlık bakanlığıyla görüşmelerin son aşamaya geldiğini de sözlerine ekledi.

Ünlübay, “Nevşehir’de yeni yılda önem vereceğimiz iki önemli projemiz var. Bunlardan biri devlet hastanemize 100 ek yataklı hastane binasının kazandırılması. Diğeri ise hali hazırda sağlık Müdürlüğümüzün bulunduğu binanın bitişiğinde hizmet veren ağız ve diş sağlığı merkezimizin artık müstakil bir binaya kavuşturulması. Bu konuda girişimlerimiz son aşamaya geldi. 2016 yılı yatırım programına aldırabilirsek bu müstakil bina çalışmamızı en kısa sürede başlatıp tamamlamayı planlıyoruz. Şu anki ağız ve diş sağlığı merkezi 20 ünitelik bir merkez ama yeni müstakil binasında 25 üniteye çıkarmayı planlıyoruz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.