banner461
banner195

Nevşehirliler Kan Bağışı Konusunda Bilinçli

Kızılay Kan Merkezinde görevli Dr. Süleyman Kurt, yılda 400 Ünite kan alabilen Kızılay Kan Merkezinin 5 yıl içerisinde yıllık 12 bin ünite kan bağışı alabilen bir yapıya ulaştığını söyledi.

Nevşehirliler Kan Bağışı Konusunda Bilinçli
09 Aralık 2014 Salı 16:57

banner143
banner134

 Kan Bağışı Bilinci Gelişti

NEVŞEHİR(MHA) Kızılay Kan Merkezinde görevli Dr. Süleyman Kurt, yılda 400 Ünite kan alabilen Kızılay Kan Merkezinin 5 yıl içerisinde yıllık 12 bin ünite kan bağışı alabilen bir yapıya ulaştığını söyledi.

Teknik ve teknolojik donanımlarıyla birlikte Kızılay Nevşehir Kan Merkezinin dünya Standartlarını yakaladığına değinen Dr. Süleyman Kurt, “İlk işe başladığımızda yılda 400 kan bağışı alabilen bir merkezdik. Okullarımızda, Köylerimizde, Belde ve ilçelerimizde yaptığımız yoğun çalışmalar, halkımıza kan bağışının önemini ısrarla anlatmamız sayesinde bugünlerde geldik. Yılda 12 bin ünite kan bağışı toplayabilen bir merkez olduk. Bu gelişmenin sağlanmasında ilimizdeki basın yayın organlarının da büyük desteği oldu. Tüm basın ve yayın kuruluşlarımıza buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Öte yandan teknik donanımı ve teknolojisi ile de Kızılay Kan Merkezimiz dünya standartlarını yakalamış durumda. Artık ilimizde farkında iseniz kan anonsları duyulmuyor. Hatta hasta yakınlarının bile haberi olmadan ilimizdeki sağlık kuruluşlarındaki hastaların kan ihtiyacı gideriliyor. Halkımızın Kızılay Kan Merkezimize gösterdiği bu yoğun teveccühün artarak devam edeceğini düşünüyorum” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.