banner461
banner195

Özel Versa Hastanesinde PRP Tedavisi Uygulanmaya Başlandı

Kök hücre (PRP) uygulaması Trombositten zengin plazma (PRP - Ploteket rich plazma), kişiden alınan küçük miktardaki kanın özel bir tüpe konularak bir dizi işlemden geçirildikten sonra elde edilen trombositten zengin plazmanın, yine aynı sonra elde edilen trombositten zengin plazmanın, yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesi şeklinde uygulanmaktadır.

Özel Versa Hastanesinde PRP Tedavisi Uygulanmaya Başlandı
10 Mart 2016 Perşembe 14:24

banner143
banner134
Kök hücre (PRP) uygulaması Trombositten zengin plazma (PRP - Ploteket rich plazma), kişiden alınan küçük miktardaki kanın özel bir tüpe konularak bir dizi işlemden geçirildikten sonra elde edilen trombositten zengin plazmanın, yine aynı sonra elde edilen trombositten zengin plazmanın, yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesi şeklinde uygulanmaktadır. Trombosit denilen kan hücreleri vücudumuzdaki hasarlı dokuların onarım ve doğal haline dönüşmelerini sağlamak için gerekli "büyüme faktörlerini" yapısında barındırmaktadır.
 
    * PRP Uygulama Alanları Nerelerdir ?
 
    - Kıkırdak Sorunları (Aşınma - Kireçlenme):
 
    Geniş Alanlı kıkırdak aşınmalarında, diz eklemi kireçlenmesinde Tolus Osteokondrol yaralanmalarının tedavisinde ve menisküs yaralanmalarının tamirinde.
 
    - Tendon (Kiriş) Yaralanmaları :
 
    El bileği tendinitlerinde, Kronik diz önünde ağrı olduğunda, Topuk dikeninde, Omuz ekleminin kronik tendinitlerinde ve Tendon onarımının uyarılmasında.
 
    - Bağ Yaralanmaları
 
    Diz eklemi iç yan bağ yaralanmalarında, Kronik ayak bileği iç yan bağ yaralanmalarında ve ayak bileği dış yan bağ yaralanmalarında 
 
    - Kemik Sorunları
 
    Kırık iyileşme sorunları (kaynamama) ve sporcularda iyileşmeyen stres kırıklarının tedavisinde etkilidir. 
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

Etiketler; #PRP Nedir?

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.