banner461
banner195

Patates Deyip Geçmeyin !!! Şeker Hastalığına Şifa Mutlaka İzleyin

Şimdiye Kadar Bildiğiniz Tüm Patatesle Yumurta Pişirme Tariflerini Unutun Bunu Mutlaka İzleyin..

Patates Deyip Geçmeyin !!! Şeker Hastalığına Şifa Mutlaka İzleyin
22 Ocak 2016 Cuma 11:07

banner143
banner134
Şimdiye Kadar Bildiğiniz Tüm Patatesle Yumurta Pişirme Tariflerini Unutun Bunu Mutlaka İzleyin..

Patatesle yumurta pişirme tekniğini görünce gözlerinize inanamayacaksınız..

Patatesin Faydaları ve Doğada Yumurta Pişirmek.... 


Avrupa ve ABD'de mutfağın baş köşesinde yer alan patatesin besleyici maddelerinin çoğunluğunun, kabuğunun hemen altında veya yakınında olduğunu belirten uzmanlar, bu sebeple patatesin, kül veya buharda pişirildikten sonra soyulması gerektiğini vurguluyor. Patatesin mutlaka salata veya soğanla yenilmesi gerektiğini ifade eden uzmanlar, patates, yağda kızarmış olarak yenmezse kilo aldırmadığını, şişmanlar ve şeker hastaları için iyi bir gıda olduğunu bildiriyor. Şeker hastalarının, ekmek yerine bol patates yiyebileceğini söyleyen uzmanlar, ancak potasyumun zayi olmaması için, patateslerin külde veya çift tabanlı tencerede pişirilmesi gerektiğini kaydediyor.
Uzmanlara göre, patatesin yaklaşık yüzde 20'si karbonhidrat ve kalori değeri oldukça düşük. Bol B vitaminleri, C vitamini, protein, kalsiyum, demir ve fazla miktarda potasyum içeriyor. Orta boy bir patates, günlük C vitamini miktarının 1/3'ünü temin ediyor. Sindirimi kolaylaştırıyor. Bağırsakları, böbrekleri ve kanı temizliyor, kabızlığı önlüyor. Kansere karşı koruyor ve yorgunluğa karşı birebir.

Patatesin Besin Öğeleri:

Kabuğuyla haşlanmış 100 gr. patatesin içerdiği besin değerleri şunlardır: 93 kalori; 2,6 gr. protein; 21,2 gr. karbonhidrat: 0 kolesterol; 0,1 gr. yağ; 0,6 gr. lif; 65 mgr. fosfor; 9 mgr. kalsiyum; 0,7 mgr. demir; 4 mgr. sodyum; 503 mgr. potasyum; 23 mgr. magnezyum; eser miktarda A vitamini; 0,1 mgr. B1 vitamini; 0,04 mgr. B2 vitamini; 1.7 mgr. B3 vitamini ve 20 mgr. C vitamini.

Ayrıca Patates;

İçerdiği maddelerle bazı virüsleri yok eder ve ayrıca bedenin kansere yakalanma rizikosunu azaltır.Patates hazımsızlığı giderir ve sindirime yardımcı olur: Bu etkisi nedeniyle gastrit, ülser ve kolit rahatsızlığı çekenlere patates yemeleri öğütlenmektedir.
Patates;Kansere karşı koruyucu bir sebzelerdendir.
Böbrekler için yararlıdır.
Patates halsizliğe ve yorgunluğa karşı da etkilidir.
Sindirimi kolaylaştırıcı ve kabızlığı önleyicidir.
Bağırsak kurtlarını düşürmeye yardımcı olur.
Bağırsak gazlarını ve basur ağrılarını hafifletir.
El ve ayak çatlaklarına iyi gelmektedir.
Damar sertliğini giderici etkisi vardır.Kanı temizler.
Cilt sağlığı için de gerekli olan patates normal ve kuru ciltlere faydalı bir besindir.Patates birinci ve ikinci derecedeki yanıklar için tedavi edici olarak kullanılmaktadır.

Şeker hastalarına önemli not:
Patates, içerdiği nişastalı maddelerle bedende insülin ve şeker düzeyini hızla yükseltir. Bu nedenle yenmesi, bazı şeker hastalarına kısıtlanabilir.



Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.