banner461
banner195

Protokol Yürürlülük Süresinin Uzatılması İstendi

Nevşehir Eczacılar Odası Başkanlığı SGK ile Eczacılar Birliği arasında yapılan protokolün süresinin uzatılması konusunda girişimlerin devam ettiğini duyurdu.

 Protokol Yürürlülük Süresinin Uzatılması İstendi
13 Ekim 2015 Salı 14:08

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Eczacılar Odası Başkanlığı SGK ile Eczacılar Birliği arasında yapılan protokolün süresinin uzatılması konusunda girişimlerin devam ettiğini duyurdu.

Açıklamada; “Bilindiği üzere Sosyal Güvenlik Kurumu ile Birliğimiz arasından imzalanan "Sosyal Güvenlik Kurumu Kapsamındaki Kişilerin Türk Eczacıları Birliği Üyesi Eczanelerden İlaç Teminine İlişkin Protokol" ün 7. 1.maddesi "Kurumla eczane arasında bu protokol esaslarına göre sonraki her yılın Nisan ayında sözleşme yenilenecektir…" şeklinde düzenlenmiştir. Ancak, Kurum ile Birliğimiz arasında devam eden Protokol revizyon görüşmelerinin öngörülen süre içerisinde tamamlanması mümkün görünmemekte olduğundan; vatandaşlarımızın ilaç temininde herhangi bir sorun yaşamaması ve Kurum ile sözleşmeli eczanelerin ilaç temini ve geri ödemelerde hukuki bir sorunla karşılaşmamaları amacıyla Birliğimiz tarafından ek protokolün yürürlük süresinin 31.12.2015 tarihine kadar uzatılması talep edilmiştir” denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.