banner461
banner195

Sağık Personeline Darp Olayı Yargıya İntikal Etti

Nevşehir Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Derinkuyu ilçesinde bulunan özel diş muayenehanesine yıllık rutin denetimlerde bulunmak üzere giden sağlık ekibinin darp edilmesi sonrasında olayı yargıya intikal ettirdiklerini söyledi.

Sağık Personeline Darp Olayı Yargıya İntikal Etti
12 Haziran 2013 Çarşamba 18:14

banner143
banner134
Ünlübay, ilçe merkezinde faaliyet gösteren diş muayenehanesinde tedavi ve diş çekimlerinin teknisyen tarafından yapıldığına dair kendilerine ulaşan şikayetleri incelemek üzere Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Ahmet Erkam Aydın, Çevre Sağlık Teknisyeni Ahmet Türközü, Oda Temsilcisi Mehmet Taşpınar ve şoförden oluşan 4 kişilik ekibin denetlemeye gittiğini belirtti.

Muayenehanenin 70 yaşındaki Diş Hekimi Metin K.'ya ait olduğunu ve kendilerine başvurularak alınan izin sonrasında çalıştığını kaydeden Ünlübay şöyle konuştu: "Geçtiğimiz günlerde Metin A. adlı bir diş teknisyeninin, diş hekiminin diploması adı altında hasta baktığı, diş çekimi ve dolgusu yaptığı gibi şikayetler tarafımıza ulaştırıldı. Arkadaşlarımızda bunun üzerine muayenehaneye gittiler. Bizim de tahmin ettiğimiz gibi diş hekimi ortada yoktu. Diş teknisyeni arkadaş hasta bakıyordu. Gerekli işlemler için gittiklerinde bu arkadaş hem Şube Müdürünü hem de görevli memur arkadaşı darp etmiş, hakaretlerde bulunmuş, tehdit etmiş. Çevre Sağlık Teknisyenimizin muhtemelen burnu kırık, bununla ilgili hastanemiz kulak burun boğaz servisinde yatışı yapıldı. Tüm adli raporlar alındı. İlgili yargıya başvuruldu. Kurum avukatlarımız takip ediyor. Sağlık Bakanlığı'nın şiddet konusunda Beyaz Kod uygulaması bulunuyor. Buraya da ilgili bilgiler iletildi. Bundan sonraki süreç tamamen yargıda. Adli merciler gerekeni yapacaktır. Buna inanıyoruz. Keşke böyle bir olay yaşanmasaydı. Arkadaşlar rutin görevlerini yaparken başlarına bu olay geldi. İnşallah, bundan sonra böyle bir olay tekerrür etmez. Adli merciler tarafından gerekli cezalar verilecektir, buna inanıyoruz."

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.