banner461
banner195

Sağlık-Sen Şube Başkanından Sağlık Çalışanlarına Saldırıya Tepki

Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, vatandaşlara zor şartlarda sağlık hizmeti sunan sağlık çalışanlarının, gördükleri şiddet yüzünden hastanelik olduklarını, şiddetin sona ermesi için gerekli çalışma ve düzenlemelerin bir an önce yapılması gerektiğini söyledi.

Sağlık-Sen Şube Başkanından Sağlık Çalışanlarına Saldırıya Tepki
16 Eylül 2013 Pazartesi 18:15

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, vatandaşlara zor şartlarda sağlık hizmeti sunan sağlık çalışanlarının, gördükleri şiddet yüzünden hastanelik olduklarını, şiddetin sona ermesi için gerekli çalışma ve düzenlemelerin bir an önce yapılması gerektiğini söyledi.

Van’ın Gürpınar İlçesi’nde 3 sağlıkçının darp edilmesi olayıyla ilgili bir açıklama yapan Gündüzpolat, yaşanan hadisenin sağlık çalışanlarının karşı karşıya bulundukları durumu gözler önüne serdiğini kaydetti.

Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, “Sağlık çalışanlarımız, hastayı hastaneye götürüyor, dönüşte yolları kesiliyor, levyeyle saldırıya uğruyorlar. Önce ambulans sürücüsü Bayram Lenk’i ardından da Acil Tıp Teknisyeni Nazime Çiçek ve Paramedik Bahar Aksoy’u ambulanstan zorla indirip darp ediyorlar. Vatandaşına hizmet götürmenin bedeli bu olmamalı. Şiddet uygulayan saldırganlar acilen yakalanmalı ve kamuoyuna teşhir edilmeli. Bu saldırıyı ve bundan önceki bütün saldırıları gerçekleştirenleri şiddetle kınıyoruz” şeklinde konuştu.

Sağlıkta şiddetin ulaştığı noktanın dayanılmaz boyutlarda olduğunu ifade eden Gündüzpolat, “Bıçak kemiğe dayandı. Gecesini gündüzüne katıp çalışan, hizmet veren fedakar sağlık çalışanları takdir edilecekleri yerde şiddete maruz kalıyor. Önceki gün İzmir’de bir doktorumuz bıçaklandı. Şimdi üç sağlık çalışanımız darba maruz kaldı. Şiddetin önüne geçmek için caydırıcı tedbirlerin alınması şart.” dedi. 

Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Gündüzpolat, yaralı sağlık çalışanlarına acil şifalar dilerken, bu yaşadıkları talihsiz olayın, son olması temennisinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.