banner461
banner195

Sağlıklı Dişler İle Geleceğe Gülümseme

Banat ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) çocuklarımızın ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlenmesi için güçlerini birleştirdi.

Sağlıklı Dişler İle Geleceğe Gülümseme
04 Kasım 2015 Çarşamba 15:28

banner143
banner134
 "Sağlıklı Dişlerle Geleceğe Gülümse" adı verilen ve diş sağlığı bilincinin çocuk yaşlarda edinilmesi gerektiği gerçeğinden yola çıkılarak oluşturulan proje kapsamında hedef; her yıl yapılacak etkinlikler ile ağız ve diş bakımı konusunda bilinçli nesiller yetiştirmek.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Nevşehir Hanıfe-Tevfik Aktekin Öğrenim Birimi tarafından okullarda uygulamalı ağız ve diş sağlığı etkinliği başlattı.

Birim Sorumlusu Serdar Kuzugüden  amaçlarının ağız ve diş sağlığına dikkat çekmek olduğunu belirterek, “Ağız ve diş sağlığı hakkında çocuklarımıza bilgi vermek  doğru tutum ve davranış geliştirmek amacıyla Nevşehir Merkez Atatürk İlkokulu’nda   52 çocuğumuza  gönüllülerimiz aracılığı ile uyguladık. Eğitimlerde  ağız ve diş sağlığı için doğru diş fırçalama tekniklerinin yanı sıra; diş ipi kullanımı,  ağız-diş bakımı için nasıl beslenilmesi gerektiği gibi konular üzerinde duruluyor. Böylece çocuklara, ağız ve diş sağlığını korumak için bilinmesi gerekenler öğretilirken bunu bir yaşam şekli haline getirilmesi için kapsamlı bir eğitim verilmesi hedeflenmekte.

Nevşehir il genelinde ve özelliklede köylerde  çocuklarımıza  uygulanacak olan etkinlikle birlikte çocukların ağız ve diş sağlığını koruma, fırçalama teknikleri, diş sağlığı için dengeli beslenme yöntemlerini uygulamalı olarak vermeye başlayacağız” dedi.
Etkinliğin sonunda öğrencilere diş fırçası ile diş macunu hediye edildi

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.