banner461
banner195

Sağlıkta Hizmet İçi Eğitim Sürüyor

İlçelerde Toplum Sağlığı Merkezlerimizde Hizmet İçi Eğitimler Devam Ediyor

Sağlıkta Hizmet İçi Eğitim Sürüyor
03 Aralık 2015 Perşembe 13:56

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) İlçelerde Toplum Sağlığı Merkezlerimizde Hizmet İçi Eğitimler Devam Ediyor.


Eskiden sadece ülkelere veya bölgelere özgü kabul edilen hastalıklar, artık tüm dünyaya kolaylıkla yayılabiliyor.

Sterilizasyon, dekontaminasyon ve dezenfeksiyon, infeksiyon kontrol programının temelini oluşturur. Teşhis ve tedavi amaçlı defalarca kullanılan araçlarda kros-infeksiyonu önleyecek işlemlerin yapılması gerekir. Tıbbi araçların sterilizasyonundaki ve dezenfeksiyonundaki yetersizliğin, hastada morbidite hatta mortaliteye neden olabileceği, gereksiz işlemlerin de kurumun giderlerini arttıracağı unutulmamalıdır. Ayrıca  Hekimlerimiz, yardımcı sağlık personeli, aileleri ve toplum  çapraz infeksiyon riski ile karşı karşıya kalacaklardır. Bu risk ancak diş hekimliği uygulamalarının gerçekleştirildiği muayenehane ve hastane gibi sağlık işletmelerinde etkili infeksiyon kontrol yöntemlerinin ve üniversal yöntemlerin hayata geçirilmesiyle ve taviz verilmeden uygulanmasıyla en aza indirilebilecektir.


Bu amaçla Acıgöl Toplum Sağlığı Merkezi  Personellerine Halk Sağlığı Müdürlüğü Aile Hekimliği Ve Toplum Sağlığı Şube Müdürü Dr. Levent Soysaldı, Fatma Tuncer, Nevin Dalgaoğlu Srerilizasyon, Dezenfeksiyon, Kişisel Hijyen, Tıbbi Atıklar ve Diş Hekimliğinde sterilizasyon konularında eğitim programı düzenlendi.


Merkez Toplum Sağlığında görevli Dr. Zeki Yıldırım gereksiz ilaç kullanımına dikkat çekmek amacıyla Akılcı İlaç Kullanımı hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla eğitim verdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.