banner461
banner195

Sünnet İçin Profesyonel Bir Hekim Şart

Kızılay Nevşehir Kan Merkezi doktorlarından ve ilimizde özel bir hastane de görev yapan Dr. Süleyman Kurt, sünnet sezonunun başlaması nedeniyle aile velilerine önemli uyarılarda bulundu.

Sünnet İçin Profesyonel Bir Hekim Şart
23 Ağustos 2014 Cumartesi 10:37

banner143
banner134

 Profesyonel Bir Hekim Şart

NEVŞEHİR(MHA) Kızılay Nevşehir Kan Merkezi doktorlarından ve ilimizde özel bir hastane de görev yapan Dr. Süleyman Kurt, sünnet sezonunun başlaması nedeniyle aile velilerine önemli uyarılarda bulundu.

Sünnet için en ideal yaşın 03 Yaş altı ya da 06 yaş üzeri olduğunu kaydeden Dr. Süleyman Kurt, sünnetin küçük bir cerrahi müdahale olduğunun unutulmaması gerektiğini ve bir hekim tarafından yapılmasının çocuğun cinsel, fiziksel ve Psikolojik açıdan gelişimi için de büyük önem taşıdığını dile getirdi.

Kurt, “Öncelikle bir erkek çocuğunun hayatında çok önemli bir yer tuttuğunu ailelerin bilmesi gerek. 03-06 Yaş aralığında psikolojik açıdan sünneti tavsiye etmiyorum. Sünnetin küçük bir cerrahi müdahale olduğu da asla unutulmamalı. Bu yüzden sünnetin yapıldığı yer ve hijyen ortamı kesinlikle unutulmamalı. Çocuklarının sağlığı, fiziki ve psikolojik gelişimi için ailelerin sünnet konusunu dikkate almaları gerekiyor. Bu işi yapan kişinin profesyonel bir hekim olması büyük önem arz etmekte. Veliler psikolojik açıdan sünnet öncesi çocuklarını bu duruma iyi hazırlamalı. Onun gelişi için sünnetin ne kadar önemli olduğunu iyi anlatmalı. Sünnetin bir çocuğun cinsel açıdan gelişimi için de bir mihenk taşı olduğu iyi vurgulanmalı. Sünnet olmayan çocuklarda oldukça ciddi sağlık sorunları ortaya çıkabiliyor. Özellikle Penis ucunda yanmalar, tıkanmalar, idrarını yaparken yanmalar görülüyor. İleri safhalarda ise renal problemlere kadar sorunlar yaşanabiliyor. Sünnet için ideal yaş olarak ya 3 yaşından önce, ya da 6 yaşından sonraki süreçte sünnetin yapılmasını öneriyoruz” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ali - 4 yıl önce
ya benimkini yanlış kesmişler.asker dönüşü yeniden bidaha düzelttirdik.şimdi gayet güzel.
Avatar
memiş - 4 yıl önce
bizimkini abdalın üseyin kesti çok cerraha taş çıkartır
Avatar
memiş - 4 yıl önce
bizimkini abdalın üseyin kesti çok cerraha taş çıkartır