banner461
banner195

Sünnetin Cerrahi Müdahale Olduğu Unutulmamalı

Kızılay Nevşehir Kan Merkezi doktorlarından ve ilimizde özel bir hastane de görev yapan Dr. Süleyman Kurt, sünnet sezonunun başlaması nedeniyle aile velilerine önemli uyarılarda bulundu.

 Sünnetin Cerrahi Müdahale Olduğu Unutulmamalı
05 Mayıs 2014 Pazartesi 19:57

banner143
banner134

 Sünnetin Cerrahi Müdahale Olduğu Unutulmamalı

NEVŞEHİR(MHA) Kızılay Nevşehir Kan Merkezi doktorlarından ve ilimizde özel bir hastane de görev yapan Dr. Süleyman Kurt, sünnet sezonunun başlaması nedeniyle aile velilerine önemli uyarılarda bulundu.

Sünnet için en ideal yaşın 03 Yaş altı ya da 06 yaş üzeri olduğunu kaydeden Dr. Süleyman Kurt, sünnetin küçük bir cerrahi müdahale olduğunun unutulmaması gerektiğini ve bir hekim tarafından yapılmasının çocuğun cinsel, fiziksel ve Psikolojik açıdan gelişimi için de büyük önem taşıdığını dile getirdi.

Kurt, “Öncelikle bir erkek çocuğunun hayatında çok önemli bir yer tuttuğunu ailelerin bilmesi gerek. 03-06 Yaş aralığında psikolojik açıdan sünneti tavsiye etmiyorum. Sünnetin küçük bir cerrahi müdahale olduğu da asla unutulmamalı. Bu yüzden sünnetin yapıldığı yer ve hijyen ortamı kesinlikle unutulmamalı. Çocuklarının sağlığı, fiziki ve psikolojik gelişimi için ailelerin sünnet konusunu dikkate almaları gerekiyor. Bu işi yapan kişinin profesyonel bir hekim olması büyük önem arz etmekte. Veliler psikolojik açıdan sünnet öncesi çocuklarını bu duruma iyi hazırlamalı. Onun gelişi için sünnetin ne kadar önemli olduğunu iyi anlatmalı. Sünnetin bir çocuğun cinsel açıdan gelişimi için de bir mihenk taşı olduğu iyi vurgulanmalı. Sünnet olmayan çocuklarda oldukça ciddi sağlık sorunları ortaya çıkabiliyor. Özellikle Penis ucunda yanmalar, tıkanmalar, idrarını yaparken yanmalar görülüyor. İleri safhalarda ise renal problemlere kadar sorunlar yaşanabiliyor. Sünnet için ideal yaş olarak ya 3 yaşından önce, ya da 6 yaşından sonraki süreçte sünnetin yapılmasını öneriyoruz” ifadelerinde bulundu.

Sünnet Düğünleri Organizsyonları için FİB ajans Organizasyon Yanınızda... 0 384 212 9 444 - 0 532 627 28 74


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.