banner461

Termal otellerde Bayram doluluğu

Türkiye'nin en önemli termal turizm merkezlerinden biri olan Kozaklı'da yüzde 70 doluluk oranına ulaşıldı.

banner503
Termal otellerde Bayram doluluğu
16 Temmuz 2014 Çarşamba 14:41

banner143
banner134

 Şifalı sularıyla ünlü Kozaklı, son yıllarda  gerçekleşen yatırımlarla Türkiye'nin en önemli termal turizm merkezlerinden biri haline geldi.

Türkiye'nin önemli termal turizm merkezlerinden biri olan Nevşehir'in Kozaklı ilçesindeki termal tesisler, Ramazan Bayramı öncesinde yüzde 70 doluluk oranına ulaştı. Kozaklı Termal Birliği (KOZTEB) Başkanı Cumhur Ünal konuya ilişkin www.fibhaber.com'a yaptığı açıklamada, sıcaklı 98 dereceye ulaşan şifalı suları ile ünlü Kozaklı ilçesinin son yıllarda gerçekleştirilen yatırımlarla 7 bin 500 yatak kapasitesine ulaştığını ve Türkiye'nin en büyük termal turizm merkezlerinden biri haline geldiğini kaydetti. Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla ilçedeki termal tesislerde doluluk oranının arttığını söyleyen Ünal, bayram öncesi yapılan rezervasyonlarla birlikte doluluk oranının daha şimdiden yüzde 70 seviyesine ulaştığını belirtti.Termal otellere en çok İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep ve Kayseri gibi büyük şehirlerde yaşayanların ilgi gösterdiğini ifade eden Ünal, birçok hastalığın tedavisinde etkili olan termal tedavi yönteminin, Kozaklı'da ki otellerde doktor veya sağlık uzmanları kontrolünde yapıldığını söyledi.Termal tesislerde yerden çıkışı 98 derece olan şifalı suyun yanında, çamur banyosu ve SPA merkezleriyle konuklara şifa dağıtıldığını belirten Ünal, 'Şu anda Kozaklı'da çok sayıda modern 5 yıldızlı oteller olduğu gibi apart oteller de hizmet vermekte.

Bayram gibi özel günlerde de işletmelerimiz vatandaşlarımızın bayram tatillerini en iyi şekilde geçirmeleri için özel hazırlıklar yapıyorlar. Bayram tatili için ilçemizi tercih edecek olan misafirlerimizin iyi bir tatil geçireceklerine inanıyorum" dedi.
İlçelerindeki suyun birçok hastalığın tedavisinde etkin rol oynadığını ifade eden Ünal, sağlık turizminin son yıllarda gelişmesi ile birlikte ilçelerinin Kapadokya turizmine de ciddi katkılar sağlayacağını dile getiren Ünal, "İlçemizdeki su içerisinde bulunan mineraller açısından zengin bir su. Kozaklı'nın suyu her derde deva. Tabi ağırlıkla romatizma, cilt, kadın hastalıkları, ameliyat sonrası yaraların kapanması ile ilgili tedaviler de, kemik hastalıklarda etki alanı var. Aynı zamanda bizim suyumuzun antidepresif bir özelliği var. Yani insandaki stresi alıcı bir özelliği var. Radon gazı intiva etmesi sebebi ile de insandaki deri, hücre yenilenmesini hızlandırmasından kaynaklanan artı bir özelliği var" diye konuştu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ERGEN - 6 yıl önce
sayın ünal bayramda bayram yapılır tatil değil
Avatar
AYNEN - 6 yıl önce
Akraba,komşu ile bir bayramda görüşülüyor,onu da bitirin,gidişat kötü.