banner461
banner195

Tıbbi Atıkların Kilosu 2.8 TL’ye Toplanacak

Geçtiğimiz günlerde toplanan Mahalli çevre kurulu ilimizde tıbbi atıkların toplanması, bertaraf edilmesi konusunda karar aldı. Karara göre tıbbi atıklar kilosu 2.8 TL’den toplanacak.

 Tıbbi Atıkların Kilosu 2.8 TL’ye Toplanacak
05 Şubat 2015 Perşembe 16:45

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Geçtiğimiz günlerde toplanan Mahalli çevre kurulu ilimizde tıbbi atıkların toplanması, bertaraf edilmesi konusunda karar aldı. Karara göre tıbbi atıklar kilosu 2.8 TL’den toplanacak.

Nevşehir Valisi Yardımcısı Nurettin Ateş’in başkanlığında toplanan Mahalli Çevre Kurulunda Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Nevşehir Belediyesi, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Defterdarlığı, Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Sağlık müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkilileri de yer aldı.

Kurulda yapılan değerlendirmeler sonucunda tıbbi atık yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca ilimizde tıbbi atıkların toplanması, taşınması ve bertaraf edilmesi konusunda yeni bir fiyat tarifesi belirlendi. Bu yeni tarifeye göre ilimizde tıbbi atıkların toplanıp, taşınması ve bertaraf edilmesi için kilo başına 2.8 TL ücret tarifesinin uygulanmasına karar verildi.

Mahalli çevre kurulunda ayrıca ilimiz genelindeki tıbbi atık çıkaracak kuruluşların belediyelerden ve Sağlık kuruluşlarından bilgi temin edilmesi de karar bağlandı. Kurulda, tıbbi atıkların toplanması, taşınması ve bertaraf edilmesi konusundaki çalışmaların Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından düzenli olarak denetlenerek çevre kuruluna bilgi sunulması da kararlaştırıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
saglık - 3 yıl önce
Rakam 2,18 TL. değil mi?
Avatar
Ha 2.18 Ha 2.8 - 3 yıl önce
Kimin rantı var isim yaz kardeşim.