banner461

Tıbbi Cihaz Firmalarına Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Geçtiğimiz yıl yayınlanan Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği ile Tıbbi Cihaz Satışı Yapan Merkezler Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’na bağlanmış ve Ruhsatlandırma çalışmalarına başlanmıştı.

banner503
 Tıbbi Cihaz Firmalarına Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
05 Ağustos 2015 Çarşamba 12:34

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Geçtiğimiz yıl yayınlanan Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği ile Tıbbi Cihaz Satışı Yapan Merkezler Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’na bağlanmış ve Ruhsatlandırma çalışmalarına başlanmıştı.

 Söz konusu Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 25 Temmuz 2015 tarihli ve 29425 sayılı Resmî Gazete’de yayımlandı. Yayınlanan Yönetmelik, Nevşehir İl genelinde Tıbbi Cihaz Satışı yapan firmalara düzenlenen bir toplantı ile anlatıldı. İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr. Tarık Akbaş, Belediyeler tarafından İş Yeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı alarak tıbbi cihaz satışı yapan merkezlerin Ruhsatlandırılması ve Yönetmeliğin uygulanmasına ilişkin bilgilendirme yaptı.

Toplantı sonunda katılımcıların sorun ve önerileri dinlenerek gelen sorular cevaplandırıldı.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.