banner461
banner195

Türkiye’nin İç Hastalıkları Envanteri Çıkarılıyor

Türkiye genelinde çalışmalara imza TİHUT Derneği tarafından ilimizde iki ilçede Ülkemizin iç hastalıkları envanteri hazırlanıyor.

Türkiye’nin İç Hastalıkları Envanteri Çıkarılıyor
01 Kasım 2013 Cuma 10:34

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Türkiye genelinde çalışmalara imza TİHUT Derneği tarafından ilimizde iki ilçede Ülkemizin iç hastalıkları envanteri hazırlanıyor.

Avanos ve Gülşehir ilçelerinde bir süredir devam eden çalışmaların ardından Türkiye’nin orta Anadolu bölümünün ve ülkenin genel itibariyle iç hastalıkları envanterinin hazırlanması ve kamuoyuna sunulması amaçlanıyor.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun, TİHUT Derneğinin ilimizde Avanos ve Gülşehir ilçelerinde sürdürdüğü ve 10 yıl süreli araştırmalarının ardından Türk insanının iç hastalıkları envanterinin ortaya çıkarılacağını kaydetti.

Bu araştırmanın ilimizdeki iki ilçede yapılması dolayısıyla yerel yönetimler olarak araştırmalara önem verdiklerini kaydeden Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun, çalışmaların ülkemiz insanının iç hastalıkları konusunda yaşadığı sorunların tespiti ve ileri de bu sorunların çözümü adına önemli bir adım olduğunun da altını çizdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.