banner461
banner195

Ünlübay’dan Jet Açıklama

İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, geçtiğimiz günlerde Kendisinin ve Türk Sağlık-Sen Şube Başkanının açıklamalarını hatırlatıp Nevşehir Devlet Hastanesinden civar illere yapılan hasta sevkleri konusundaki haberimize yanıt verdi.

Ünlübay’dan Jet Açıklama
06 Mart 2014 Perşembe 19:16

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, geçtiğimiz günlerde Kendisinin ve Türk Sağlık-Sen Şube Başkanının açıklamalarını hatırlatıp Nevşehir Devlet Hastanesinden civar illere yapılan hasta sevkleri konusundaki haberimize yanıt verdi.

Ünlübay, “Nevşehir’den İl dışı sevk ihtiyacı bulunan hastalarımız için ilk olarak sevk gereksinimini karşılayabilecek ve ilimize uzaklığı en yakın olan merkezden başlayarak sevk yeri planlanmaktadır. Yer planlamasında sevki kabul edecek merkezin onayı ile sevk gerçekleştirilmektedir. İlimizden sevk kabulü yapan illere bakıldığında, 2013 yılı içinde Kayseri, Konya, Adana, Ankara sırası ile ilimizden en çok sevk kabulü yapan illerdir. Çok nadir de olsa hastalarımızın tıbbi gereksinimleri göz önünde bulundurularak yakın illerde yer olmaması durumunda daha uzak merkezlere de sevk gerçekleştirilmektedir. Nevşehir’de anjiyo ünitesi bulunmamaktadır. Ayrıca 3. Basamak hastane ihtiyacını karşılayacak Üniversite veya Eğitim Araştırma Hastanesi ilimizde bulunmamaktadır. Bu bağlamda il dışına gerçekleşen sevklerimiz önümüzdeki aylarda da olacaktır. Öyle ki toplam sevk sayımızın yarısını Acil koroner girişim ve 3.basamak hastane ihtiyacı oluşturmaktadır. Nevşehir ilinde arttırılan yoğun bakım yatak sayısı ile genel yoğun bakım ihtiyacından kaynaklanan sevkler azaltılmaya çalışılmaktadır. Hatta 2013 yılında diğer illerden 26 genel yoğun bakım ihtiyacı olan vaka İlimize kabul edilmiştir” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
öz nevşehirli - 4 yıl önce
sayın müdür sen nevşehirden asıyamana hasta sevk edıldiğini çok iyi biliyorsun. bırak bu ayakları da doğru düzgün açıklama yap