banner461

Zor Günlerin Kahramanları : 'Sağlıkçılar size minnettarız!'

Korona virüsün tüm dünyada yarattığı panik sürerken, yüksek risk grubunda olan tek topluluk olan sağlıkçılar salgın ile mücadelede bir adım bile geri durmadılar.

banner503
Zor Günlerin Kahramanları : 'Sağlıkçılar size minnettarız!'
19 Mart 2020 Perşembe 18:24

banner143
banner134

Korona virüsün tüm dünyada yarattığı panik sürerken, yüksek risk grubunda olan tek topluluk olan sağlıkçılar salgın ile mücadelede bir adım bile geri durmadılar.

Tüm Türkiye ve Nevşehir sizlere minnettar!

Virüsün sıçradığı Türkiye’de de Türk doktorları, hemşireler ve diğer sağlık çalışanları hayatlarına riske atarak görevlerini yerine getiriyor.
Okullar kapatıldı, alışveriş merkezleri boşaldı, ligler ertelendi, toplantılar iptal oldu hatta uluslararası sınırlar bile kapatıldı...

İnsanlar birbirlerine bakmaya korkuyorlar, dokunmayı unuttular... Ama hastaneler hâlâ açık ve sağlıkçılar hâlâ hastalara dokunup nabız bakıyor, muayene ediyor. Eğer ateşi olan bir hasta varsa ve öksürüyorsa hiç tereddüt etmeden müdahale ediyorlar. Yüksek risk grubunda olan tek topluluk sağlıkçılar ama korona virüsü taşıyanlara karşı asla geri planda durmayanlar da onlar…

Sağlık ekiplerinin virüse maruz kalmamak adına kullanmak zorunda oldukları, özel giysiler ve maskelerin ağırlığı da iş yüküne daha da zorlaştırıyor. Bütün gün yüzlerinden çıkaramadıkları maskeler çalışanların yüzlerinde derin izler bıraksa da, sağlıkçılar, dünyayı saran korona kâbusunda insanlığın hafızasında kendilerine minnettar kalacağı izler bırakıyor… 

Eşini, çocuklarını geride bırakıp bizler için kendi sağlıklarını riske atıyorlar. Bu insanların hakkını ödeyemeyiz. Dağda mücadele eden Asker ne ise şuan Sağlık personelleri de aynı konumda. Hepsini ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Tüm Nevşehir sizlere minnettar!

FİB Haber olarak biz de; Başta Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca olmak üzere Nevşehir Devlet Hastanesi ve özel sektörde tanıdığımız veya tanımadığımız tüm sağlık personellerine,  doktorundan temizlik işçisine kadar tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ederiz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.