banner461
banner195

24 Haziran seçmen kağıtları dağıtılmaya başlandı

Nevşehir’de, 24 Haziran seçimlerinde oy kullanacak vatandaşlar için seçmen bilgi kağıtları muhtarlar tarafından dağıtımı devam ediyor.

24 Haziran seçmen kağıtları dağıtılmaya başlandı
01 Haziran 2018 Cuma 11:53

banner143
banner134

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde oy kullanacak vatandaşlar için seçmen bilgi kağıtları muhtarlar tarafından dağıtılmaya başlandı.

Seçmenlerin sandık başında kullanacakları oylar için seçmen bilgi kağıtları muhtarlıklar tarafından dağıtılmaya başlandı.Vatandaşlarımız muhtarlıklara uğrayarak seçmen bilgi kağıtlarını alabilirler. Aynı zamanda Yüksek Seçim Kurulu’nun internet sitesinden hangi sandıkta hangi numarada oy kullanacaklarını öğrenebilirler, kimlik veya sürücü belgesiyle seçimde oy kullanabilirler.

YSK SANDIK SORGULAMA

e DEVLET İLE SEÇMEN SORGULAMA 

24 HAZİRAN ERKEN SEÇİM TAKVİMİ

30 Mayıs: Seçmen bilgi kağıtlarının dökümüne ve dağıtımına başlanacak. Tüm seçim çevreleri ve yurt dışı ile gümrük kapılarında kullanılacak birleşik oy pusulalarının basımı ve dağıtımına başlanacak. YSK'ce milletvekili kesin aday listeleri seçim çevreleri itibarıyla ilan edilmek üzere il seçim kurullarına ve Resmi Gazete'ye gönderilecek.

7 Haziran: Gümrük kapılarında ve yurt dışında oy verme işlemi başlayacak.

8 Haziran: İl Seçim Kurullarınca miting alanları belirlenecek Cumhurbaşkanı adayları, siyasi partiler ve bağımsız adaylara duyurulacak.

13 Haziran: Başvuran cumhurbaşkanı adayları ile siyasi partilerin radyo ve televizyonda yapacakları propaganda konuşmalarının yayın ve zaman sıralarının belirlenmesi için ad çekilecek.

14 Haziran: Propaganda serbestliği ve bir kısım seçim yasakları başlayacak.

17 Haziran: Radyo ve televizyon propaganda konuşmaları başlayacak. Seçmen bilgi kağıtlarının seçmene dağıtımı tamamlanacak.

19 Haziran: Yurt dışında oy verme işlemi sona erecek.

23 Haziran: Seçim propagandası saat 18.00'de sona erecek.

24 Haziran: Oy verme günü. Seçim yasakları saat 24.00'te sona erecek. Cumhurbaşkanı seçimi geçici sonuçları ilan edilecek. (saat 23.59)


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.