banner461
banner195

3 Mayıs’a At Gözlüğüyle Bakmamak Gerek

Demokrat Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Kul, 3 Mayıs Türkçülük Günü ile ilgili bir kutlama mesajı yayımladı.

 3 Mayıs’a At Gözlüğüyle Bakmamak Gerek
03 Mayıs 2014 Cumartesi 12:15

banner143
banner134

 3 Mayıs’a At Gözlüğüyle Bakmamak Gerek

NEVŞEHİR(MHA) Demokrat Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Kul, 3 Mayıs Türkçülük Günü ile ilgili bir kutlama mesajı yayımladı.

Bugünün Ülkemizde kutlanan resmi bayramlar gibi kutlanması gerektiğine değinen Demokrat Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Kul, “3 Mayıs dünya Türkçülük günü binlerce yıllık şanlı bir tarihe sahip olan halkın günüdür. Türkler, yazılı kaynaklarda M.Ö. 500’lü yıllardan itibaren görünmeye başlamıştır. Bilindiği kadarıyla Türk halkı anayurttan ayrılışla birlikte geniş bir coğrafyaya sahip olmuş ve bugün doğu Avrupa’dan Çin’e kadar geniş bir alana yayılmıştır. Türk boylarının birçoğunun günümüze uzayan kolları bulunmaktadır. Bu toplulukları aynı çatı altında birleştirme ülküsü ne kadar ütopik olursa olsun bu düşüncede olan insanların atmış olduğu adımların kutlandığı gündür 3 Mayıs. 1944 yılından itibaren yer etmiştir yaşantımızda. 3 Mayıs’a at gözlüğüyle bakmamak gerekir. Bundan 100 yıl önce yurdumuzu işgal etmeye çalışanların en büyük düşman olarak gördükleri kişi tüm dünyaya 23 Nisan’ı 19 Mayıs’ları bıraktı arkasında ve bugün eski düşmanlar dahi coşkuyla kutlamakta çocuk ve gençlik bayramlarını. Hz. Ali’nin güzel bir sözü var “aslını inkâr eden haramzadedir” diye. Aslını inkâr etmeden, ne olduğunu unutmadan “özüne sahip çıkan” her Türk evladı Türkçüdür bir noktada. Tüm ulusun Türkçülük bayramı kutlu olsun” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Zekeriyya İlleez - 4 yıl önce
"türk'üm demekten korkanlar,ülke ve devlet yönetiminde olurlarsa,o ülkenin ve devletin hali nice olur?" zekeriyya illeez.

murat bey,güzel sunumun için teşekkür ederim.selamlar.
Avatar
RUMUZ50 - 4 yıl önce
nihayet çıktılar ortaya...