banner461
banner195

5 Bin Yataklı Göreme’yi Susuz Bırakmayacağız

Türkiye’nin en önemli kültür turizmi merkezi Nevşehir’in en çok turist ağırlayan Merkezi Göreme’de susuzluk sorunu yaşanmaması için Belediyenin girişimleri aralıksız sürüyor.

5 Bin Yataklı Göreme’yi Susuz Bırakmayacağız
26 Mayıs 2014 Pazartesi 18:29

banner143
banner134

  

5 Bin Yataklı Göreme’yi Susuz Bırakmayacağız

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye’nin en önemli kültür turizmi merkezi Nevşehir’in en çok turist ağırlayan Merkezi Göreme’de susuzluk sorunu yaşanmaması için Belediyenin girişimleri aralıksız sürüyor.

Bölgenin en önemli ziyaret noktası ve turizm hareketliliğinin en fazla yaşandığı merkezi konumundaki Göreme’de şu an için içme suyu ile ilgili bir sıkıntı yaşanmamasına karşın ileriki yıllarda da bu sorunla karşı karşıya kalmamak istediklerini belirten Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, belde de bu konuda yaşanabilecek bir sorunun ciddi sıkıntılar yaşatacağının da bilinci içerisinde olduklarını söyledi.

Beldenin 5 bin yatak kapasitesine ulaştığına da dikkat çeken Göreme belediye başkanı Nuri Cingil, “Geçtiğimiz günlerde ilimizde gerçekleştirilen il koordinasyon kurulu toplantısında da dile getirdiğimiz üzere Göreme Kapadokya bölgesinin Mihenk Taşı. Bu beldemizin içme suyu konusunda yaşayabileceği bir sorunun ekonomik, sosyal açıdan ne denli ciddi sorunlar yaşatabileceğinin de farkındayız. Bu nedenle beldemizi susuz bırakmamak için çalışmalarımız aralıksız sürüyor” açıklamalarında bulundu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.