banner461
banner195

6 Adet Ruhsatlı Jeotermal Alan İhale Edilecek

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, 6 adet jeotermal alanı arama ruhsatı verilmesi amacıyla ihaleye çıkardı.Bunlardan biride Nevşehir Derinkuyu ilçesi Suvermez kasabasında yer alıyor...

6 Adet Ruhsatlı Jeotermal Alan İhale Edilecek
11 Ekim 2013 Cuma 11:41

banner143
banner134

 Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, 6 adet jeotermal alanı arama ruhsatı verilmesi amacıyla ihaleye çıkardı.

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü'nün, ruhsatlı jeotermal alan ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, 6 adet ruhsatlı jeotermal alanın ihale edilmesi açık teklif usulü ile gerçekleştirilecek.

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, Ankara, Hatay ve Nevşehir'de bulunan jeotermal alanları ihale edecek. Buna göre, Ankara Ayaş-Pınarkaya-Başbereket ve Çamlıdere-Meşeler-Tatlak ilçesi ile Hatay'ın Kırıkhan-Kamberlikaya, Kumlu-Akpınar, Merkez-Alaattin ve Merkez-Mücahitler-Tahtaköprü ilçesinde bulunan jeotermal alanlar ile Nevşehir'in Derinkuyu-Suvermez ilçesinde ihale edilecek alanlar için geçici teminat bedelleri 20 bin dolar ile 50 bin dolar arasında değişecek. Ruhsatlı jeotermal alanların ihalesine katılmak için son teklif verme tarihi Ankara Ayaş-Pınarkaya-Başbereket ilçesi için 22 Ekim olarak belirlenirken, diğer alanlar için 1 Kasım olarak kaydedildi. Jeotermal alanlar için ihale saati ise 11.00 olacak. İhale MTA Genel Müdürlüğü'nde yapılacak. İhale dokümanı MTA Genel Müdürlüğü Fizibilite Etütleri Dairesi Ruhsat Hakları Koordinatörlüğü adresinde görülebilecek ve ihale dosyaları 200 TL karşılığında aynı adresten temin edilebilecek. İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını satın almaları zorunlu olacak.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Darısı Kepeze - 5 yıl önce
helal olsun suvermez e ismine layık bir siyasetçi çıkarttı. nevşehir in kepez deki temali ve hızlı treni kapadokyaya getirmek için daha çok çalışacak siyasetçiler yetiştirmesi gerekiyor.