banner461
banner195

Abdurrahim Tuncak M.Kemal Atatürk'ün kardeşi mi, oğlu mu?

Mustafa Kemal Atatürk'e benzerliğiyle dikkat çeken ve Zübeyde Hanım tarafından büyütülen Abdurrahim Tuncak Atatürk'ün oğlu mu, kardeşi mi?sorusunu Beyaz Tv Dinamit te tartışıldı.

Abdurrahim Tuncak M.Kemal Atatürk'ün kardeşi mi, oğlu mu?
01 Aralık 2012 Cumartesi 14:41

banner143
banner134

 İşadamı Nihat Sekman 'ın Beyaz Tv ekranlarındaki Atatürk hakkındaki sözleri, eski bir iddiayı tekrar gündeme getirdi.

Atatürk 'ün tartışılan şeceresi Beyaz Tv 'de konuşuldu. Beyaz Tv 'de ekrana gelen Dinamit programının dün akşamki bölümünde Atatürk 'le ilgili bilinmeyenler tartışıldı.

Atatürk 'le ilgili bilinmeyen şecere ilk kez yayınlanırken, tarihi konulara meraklı işadamı Nihat Sekman 'ın iddiası ise tartışmalara neden oldu.

 

ATATÜRK'ÜN KARDEŞİ Mİ?

Kazım Karabekir Paşa 'nın damadı Prof.Faruk Özerengin 'den aldığı bir bilgiyi canlı yayında paylaşan Sekman “ Kazım Karabekir 'in İstiklal Savaşı 'nı anlatan el yazmaları Faruk beydeydi. Onların fotokopisini almak için rica etmişti. Onların fotokopisini almak için Erol Şadi beyle gelirdi. Orada sık sık sohbet ederdik. Ben bir röportajı okudum ve “Abdurrahim Tuncak Atatürk'ün oğlu olduğuna kanaat getirdim” dedim. O tereddütsüz Abdurrahim Tuncak için “Hayır o Atatürk 'ün kardeşi. Anneleri bir, babaları ayrı olmak üzere kardeşlerdir.” dedi.

 

BEYAZ GAZETE


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.