banner461
banner195

Acıgöl organize atık su deşarj inşaatı‏

Acıgöl organize sanayi bölgesine yönetim kurulu başkanı Nevşehir Valisi Sayın Mehmet CEYLAN talimatıyla 500 m3 /gün kapasiteli bir arıtma tesisi yaptırıldı.

Acıgöl organize atık su deşarj inşaatı‏
07 Nisan 2015 Salı 23:59

banner143
banner134
 Acıgöl organize sanayi bölgesine yönetim kurulu başkanı Nevşehir Valisi Sayın Mehmet CEYLAN talimatıyla 500 m3 /gün kapasiteli bir arıtma tesisi yaptırılmıştır.
Arıtma tesisinden çıkan arıtılmış suyun bu bölgeden Yuva  Köyünde İl Özel İdaresince yapılan havuza deşarj edilerek tarla sulamada kullanılması düşünülmektedir.
Deşarj hattı uzunluğu 7200m olup o 280 lik Pvc boru kullanılmıştır. Ayrıca atık suyun terfisi için 630 metre 140lik Pvc boruyla terfi hattı inşa edilmiştir.
Hat boyunda 6 Adet vana odası bir toplama odası inşa edilmiştir.Deşarj hattı İl Özel İdaresince yapılmış 2 ekskavatör 1 greyder ve çeşitli iş makinalarıyla kış aylarında yapılmıştır.20 Ocak’ta başlatılan çalışma Kar Yağmur çamur ve soğuğa rağmen 2,5 ay gibi kısa bir sürede tamamlanmış olup 3 nisan 2015 tarihi itibariyle tamamlanmıştır.
 Başta Nevşehir Valisi  Sayın Mehmet CEYLAN,Nevşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İsmail CİHAN ve Acıgöl Belediye Başkanı Sayın Ercan ERTAŞ nezaketinde son boru takılarak tesis tamamlanmıştır. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ramazan gül - 3 yıl önce
İlçeme yapılan bu hizmete emeği geçen sayın valimize millet vekillerine il genel sekreterine ilçe belediye başkanına organize sanayi müdürüne il özel idare çalışanlarına teşekkür ederim
Avatar
mehmet emin - 3 yıl önce
adam gibi adam ismail cihan.7
bizim hastanede de çalıştı beyfendi, bilgili çalışkan bir abimiz.
allah yolunu açık etsin.
Avatar
davut - 3 yıl önce
adam helaya gitse resmini haber diye koyduracak,tatar yıllarca hizmet etti birgün reklam etmedi,artistlerden daha medya meraklıları var,görevini marifet gibi sunuyor,yeter allah aşkına,fib sizde buna alet olmayın lütfen
Avatar
NEVŞEHİR SEVDALILARI - 3 yıl önce
acigöl osb'de %45 ortak, 500.000 tl yatirdi, osb yönetiminde olduklari için hapis cezasıyla yargilaniyorlar. antalya uçak seferleri ile ilgili gövdelerini taşin altina koydular yine isimleri anilmiyor. bizlerde diyoruz ki iyiki varsin ticaret ve sanayi odasi. sonuna kadar yaninizdayiz...