banner461

Açıkgöz: 'ABD'nin soykırım kararı yok hükmündedir'

TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, 'Ermeni Soykırımı' tasarısının ABD Kongresi'nde kabul edilmesine ilişkin açıklama yaptı.

banner503
Açıkgöz: 'ABD'nin soykırım kararı yok hükmündedir'
13 Aralık 2019 Cuma 00:16

banner143
banner134

Sözde 'Ermeni soykırımı' tasarısının ABD Senato'sunda kabul edilmesinin ardından açıklamada bulunan TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, 1915 Ermeni olaylarını "soykırım" olarak tanıyan bir karar tasarısını kabul etmesine ilişkin, "Bu karar bizim için yok hükmündedir." dedi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti: "Sözde "Ermeni Soykırımı" tasarısını ABD Senatosu'ndan oybirliği ile geçirenler; tarih, vicdan ve masumların hakkı sizleri hiçbir zaman affetmeyecek. " dedi.

Milletvekili Açıkgöz: "Sizlerin sözde kararı; aziz ve kahraman milletimiz için, mazlumların umudu, masumların hamisi Türkiye için yok hükmündedir..." ifadesinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.