banner461
banner195

Açıkgöz; “ Allah'a şükürler olsun ekonomimiz dimdik ayakta ”

AK Parti TBMM Divan Katip Üyesi ve Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in Türkiye kararına ilişkin sert açıklamada bulundu.

Açıkgöz;  “ Allah'a şükürler olsun ekonomimiz dimdik ayakta ”
26 Eylül 2016 Pazartesi 14:26

banner143
banner134
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in Türkiye'nin kredi notunu revize etmesine ilişkin sert açıklamada bulunan AK Parti TBMM Divan Katip Üyesi ve Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz; Ekonomi'de “İstikrar Sürecek Türkiye Büyüyecek” dedi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's Türkiye'nin kredi notunu yatırım yapılabilir seviyenin altına indirmesinin 15 Temmuz gecesi siyasal alanda boşa çıkarılan beklentilerin ekonomik alanda ki operasyonları olduğuna değinen Açıkgöz, "Değerlendirme kuruluşları Türkiye'nin dinamiklerini, ekonomik gücünü çeşitli nedenlerle ya anlamamakta ya da anlamak istememektedirler. Çeşitli şekillerde yönlendirilmekte veya bir algı yaratmaya çalışmaktadırlar. Türkiye Cumhuriyet’i 15 Temmuz'da olduğu gibi nasıl Siyasal anlamda bu davranışları boşa çıkardıysa ekonomik olarak da bu olumsuz değerlendirme ve algı operasyonlarını boşa çıkaracaktır. Hükümetimizin peş peşe aldığı önlemler bu kuruluşların beklentilerini boşa çıkaracaktır. Bundan hiçbir kimsenin şüphesi olmasın.
Burada biz siyasilere ve tüm iş dünyamıza da görevler düşüyor. Bu süreçte gerek biz Siyasiler gerek iş adamı yatırımcılarımız olarak dün çalıştığımızdan daha fazla çalışarak devletimizin ve milletimizin arkasında duracağız, diye konuştu.

Ekonomi'de “İstikrar Sürecek Türkiye Büyüyecek”

Açıkgöz, Moodys'in Türkiye'nin notunu ‘Baa3’ seviyesinden ‘Ba1’ seviyesine indirilmesine tepki göstererek, alınan yanlış kararın en kısa sürede düzeltileceğine inandığını söyledi .

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's Türkiye'nin kredi notunu yatırım yapılabilir seviyenin altına indirirken not görünümünü "durağan" olarak belirlemesinin yanlış bir karar olduğuna değinen Açıkgöz, “Elbette bu kararın ekonomimiz üzerinde bazı etkileri olacaktır. Merkez Bankası'nın faiz üst bandını 0,25 puan indirmesi ve artan bir ağustos ihracatından sonra gelen not indirimi, geleceğe olan umutlu bakışımızı olumsuz etkileyemeyecektir. Yaşadığımız sıkıntılı günleri atlatmaya başladığımız bu günlerde en büyük ihtiyacımız geleceğe umutla bakmak olacaktır. Son günlerde açıklanan özellikle yatırıma yönelik teşvik/destek paketlerinin ekonomimizde yarattığı olumlu havanın devam etmesi en büyük dileğimizdir. Söz konusu not indirimine dayanak olan gerekçelerin, alınacak yeni önlem ve tedbirlerle önümüzdeki günlerde ortadan kalkacağını ve yeniden yükselen bir eğilim yakalanacağını ve Moddy'sin yanlı yanlış kararını da en kısa sürede düzelteceğini ümit ediyorum” diye konuştu.


"Milletimiz AK Parti'ye güveniyor.."

Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, "Milletimiz, AK Parti'ye güveniyor. Ülkemizikalkındıracak ve daha ileri seviyeye götürecek kadroların AK Parti'de olduğuna inanıyor. AK Parti, kurulduğu günden bugüne kadar, Türkiye için çok büyük hayaller kurmuş ve bu hayallerin çoğunu da gerçeğe dönüştürmüştür. 13 yıl boyunca nasıl milletimize hizmet ettiysek, bundan sonra da öyle devam edeceğiz. AK Parti'nin seçim beyannamesi; kadın, genç, işçi, memur, emekli, esnaf, çiftçi, engelli kısaca toplumun her kesimin talepleri göz önüne alınarak oluşturuldu. Toplumun tüm kesimleri beyannamemize bakıp aradığı sorulara, ihtiyaçlarına cevap buluyor. Ayakları yere basan, gerçekçi ve vizyoner bir Ekonomik anlayışla, kazananı hiç şüphesiz milletimiz olacaktır. Çünkü bizim tek şiarımız milletimize hizmet etmektir. İlk günkü aşkla, tüm teşkilatlarımız ve hareketimize gönül verenler olarak kenetlendik, 2023 , 2071 Hedeflerine büyük bir kararlılıkla doğru yürüyoruz. Her zaman olduğu gibi milletimizin emanetini canımızdan aziz bilip, ülkemize hizmet etmenin gayreti içerisinde olacağız. Ve bu kutsal yoldan bizi kimseler alıkoyamayacak" ifadelerinde bulundu.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.