banner461
banner195

Açıkgöz Doğu Türkistan'daki Çin Zulmünü Kınadı

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Doğu Türkistan'daki Çin zulmü ile ilgili yazılı bir açıklama yaparak, yaşanan olayları şiddetle kınadığını belirtti.

Açıkgöz Doğu Türkistan'daki Çin Zulmünü Kınadı
02 Temmuz 2015 Perşembe 13:44

banner143
banner134
AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Doğu Türkistan'daki Çin zulmü ile ilgili yazılı bir açıklama yaparak, Doğu Türkistan'da yapılan baskı ve saldırıları dolayısıyla kınadığını belirtti. 

"Doğu Türkistan' daki kardeşlerimize yapılan zulmü kınıyorum."

Nevşehir Milletvekili Açıkgöz, “Çin devletinin sadece dini inançları ve Türk kimliklerinden dolayı Doğu Türkistanlı Müslüman kardeşlerimize yönelik baskı ve zulümleri devam etmektedir. Oruç tutulmasına izin verilmeyen, ibadet yapmaları engellenen ve her türlü baskılarla inançlarından ve kimliklerinden uzaklaştırılmak istenen bu uygulamalar ne yazık ki tüm dünyanın gözü önünde cereyan etmektedir. Dünya kamuoyu Gazze’de, Mısır’da, Suriye’de, Mora’da, Eritre’de yapılan teröre sessiz kaldığı gibi ne yazık ki Doğu Türkistan’da yaşananları da görmezden gelmekte, katliamlar karşısında kılını dahi kıpırdatmamaktadır.”

Yaşanan zulümlerin biran önce durdurulması için başta Birleşmiş Milletler olmak üzere bütün devletlerin üzerine düşeni yapması gerektiğini belirterek, akan Müslüman kanının durması ve dünya üzerinde kalıcı barışın bir an önce inşa edilmesi temennisinde bulundu.

Milletvekili Açıkgöz Açıklamasında;

Dünya' nın neresinde olursa olsun yapılan şiddete ve zulme karşı aziz milletimiz tek yürek ve tek ses olarak, zalimin karşısında durmuştur. Ramazan ayı içerisinde bulunduğumuz bu kutsal günlerde dini, dili, ırkı ve coğrafyası fark etmeden insanlık suçu işleyenleri esefle kınıyorum.

Bir an önce bu zulmün durmasını diliyorum.

Rabb' im yâr ve yardımcıları olsun. Adalet ve özgürlük uğrundaki mücadelelerini gönülden destekliyor ve en kısa sürede bu İŞKENCEYE DUR diyorum.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.