banner461

Açıkgöz, Erzurum Kongresi'nin 100'üncü yıl dönümüne katıldı

AK Parti Nevşehir Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi, Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mustafa Açıkgöz, Erzurum Kongresi'nin 100. yıl dönümü kutlamalarına katıldı.

Açıkgöz, Erzurum Kongresi'nin 100'üncü yıl dönümüne katıldı
23 Temmuz 2019 Salı 15:03

banner143
banner134

AK Parti Nevşehir Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi, Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mustafa Açıkgöz, TBMM Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında Divan Üyeleri ile birlikte gittiği kentte Valilik ve Büyükşehir Belediye Başkanlığına ziyarette bulundu. 

Kente  Erzurum Kongresi'nin yıl dönümü kutlamalarına katılmak için Erzurum milletvekilleri ve Meclis Başkanlık Divanı üyeleri ile geldiğini belirten TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Burada yapılacak anma programlarına iştirak edeceğiz. 19 Mayıs 2019 ile başlayan ve 29 Ekim 2023'e kadar devam edecek bir 100. yıl kutlamaları dönemi var. Malumunuz Samsun’da 19 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımızın önderliğinde tüm siyasi partilerimizin genel başkanlarıyla Türkiye görüntüsü verilmişti, özlenen bir tablo. Daha sonra Amasya'da, Amasya Tamimi'nin 100. yılında divan üyesi arkadaşlarla bulunduk. Şimdi de Erzurum Kongresi için buradayız." ifadelerini kullandı. 

TBMM Başkanı Şentop, konuşmasının ardından Vali Memiş'ten kentteki çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

Şentop, Valilik ziyaretinin ardından beraberindekilerle Erzurum Büyükşehir Belediyesine geçerek Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'i makamında ziyaret etti. 

Belediye binası girişinde çocukların verdiği çiçeklerle karşılanan Şentop, ziyaretinde Sekmen'den belediyenin kentteki çalışmalarına ilişkin bilgi aldı.

Ziyaretlere ilişkin açıklamada bulunan AK Parti Nevşehir Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mustafa Açıkgöz, "TBMM Başkanımız Sayın Mustafa Şentop Başkanlığında, TBMM Divan Üyelerimizle Erzurum Kongresinin Yüzüncü Yılı’nda Dadaşlar diyarı Erzurum’dayız. “Milli sınırlar içinde vatan bir bütündür BÖLÜNEMEZ.” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.