banner461

Açıkgöz, 'Etnospor Kültür Festivali'nin açılışına katıldı'

AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Divan Katip Üyesi Mustafa Açıkgöz, Etnospor Kültür Festivali'nin açılış törenine katıldı.

banner503
09 Mayıs 2018 Çarşamba 18:01

banner143
banner134

Türkiye’de geleneksel oyunların kitleselleşmesine büyük katkıda bulunan Etnospor Festivali’nin üçüncüsü, 9-13 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Yenikapı Meydanı’nda başladı.

"At Binenin Kılıç Kuşananın" sloganıyla Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından düzenlenen Festivalin açılış törenlerine AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Divan Katip Üyesi Mustafa Açıkgöz'de özel davetli olarak katıldı.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak , İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ında katılımlarında düzenlenen ve geçen yıl “Ok Yaydan Çıktı” diyerek hedeflerinden geri dönüşün olmayacağını, doğru bildiği yoldan sapmayacağını ilan eden festival, 2018 için belirlediği “At Binenin Kılıç Kuşananın” sloganı ile izlediği bu yolda tecrübenin ve işin ehli olmanın önemini vurguluyor.     

Açıkgöz; “At Binenin, Kılıç Kuşananın”‬ 

AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Divan Katip Üyesi Mustafa Açıkgöz; "‪Geleneksel spor dallarının profesyonelleşmesinde ve tanıtılmasında büyük rol oynayan dünyanın en büyük geleneksel spor organizasyonu Etnospor Kültür Festivali 2018’deyiz. Festivalde kültürler ve değerler bir araya geliyor, Türkiye tanıtılıyor" dedi.

Açıkgöz, "Etnospor Kültür Festivali, geleneksel spor dallarımızla 9-13 Mayıs tarihlerinde Yeni Kapı’da devam edecek. Kültür festivaline tüm konuklarımızı bekliyoruz."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.