banner461
banner195

Açıkgöz, Malazgirt 1071 Anma Programı'na katıldı

AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Ecz. Mustafa Açıkgöz, Anadolu’nun Fethi Malazgirt 1071 Anma Programı’na katıldı.

Açıkgöz, Malazgirt 1071 Anma Programı'na katıldı
27 Ağustos 2017 Pazar 16:10

banner143
banner134
AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Ecz. Mustafa Açıkgöz, 1071 Malazgirt Anıtı'nın bulunduğu alanda düzenlenen Anadolu'nun Fethi Malazgirt 1071 Anma Programı'na katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Anadolu'nun Fethi Malazgirt 1071 Anma Programı'na katıldı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle gerçekleşen Anadolu’nun Fethi Malazgirt 1071 Programı'ndayız dedi. Açıkgöz, Malazgirt’in bir fetih ruhu olduğunu söyledi.

26 Ağustos 1071 gününde milletin düşman karşısında birlikte hareket ettiğini belirten Açıkgöz, “Sultan Alparslan komutasındaki Türk ordusunun kendisinden sayıca ve silah gücü bakımından üstün olan Bizans ordusunu destansı bir şekilde mağlup ettiği şanlı zaferin 946. yıldönümünü kutlamaktan onur ve gurur duymaktayız. Sultan Alparslan’ın destansı zaferiyle Anadolu’nun kapıları Türklere açılmış ve Anadolu ebedi ata yurdumuz olmuştur. Bu kutlu zafer Anadolu’nun İslamlaşmasında önemli bir dönüm noktasını teşkil etmiştir” dedi.

Bu topraklara birlikte yaşama ruhunu Anadolu’ya taşıyarak tarihe yön verildiğini ifade eden Milletvekili Açıkgöz, “Milletimiz 26 Ağustos 1071 günü, düşman karşısında birlikte hareket ederek, bu topraklarda birlikte yaşama ruhunu Anadolu’ya taşıyarak dünya tarihine yön vermiştir. 15 Temmuz gecesi darbe girişimine milletimizin gösterdiği ortak tepki; Malazgirt ruhu ile dün olduğu gibi bundan sonra da birlik ve beraberlik içerisinde yaşayarak, atalarımızın bizlere bıraktığı mirasa en güzel şekilde sahip çıktığımızın en güzel örneğidir.
       Bu duygu ve düşünceler içerisinde; bizlere bu toprakların kapılarını açan Sultan Alparslan ve kutlu askerlerini, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm halkımızın 26 Ağustos Malazgirt Zaferi’ni kutluyorum” ifadelerini kullandı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.