banner461
banner195

Açıkgöz’de 10’layacak mı?

AK Parti’de merkez ilçe başkanlarının ömrü il başkanlarına nazaran oldukça uzun

Açıkgöz’de 10’layacak mı?
24 Kasım 2015 Salı 12:53

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) AK Parti’de merkez ilçe başkanlarının ömrü il başkanlarına nazaran oldukça uzun.

Parti’nin kuruluşundan bu yana il başkanlığı görevinde bulunan Hasan Ünver, Erdal Feralan, Zafer İnanır, Ersan Erkut, Münevver Can, Kazım Sunar isimlerine bakıldığında en uzun ömürlü il başkanı 3 yılı güç aşmış durumda. Ancak merkez ilçe başkanlarının ömürleri partide il başkanlarına nazaran oldukça uzun.

Partide merkez ilçe başkanlığı yapmış isimlerden biri olan Mehmet Güneş her ne kadar bu görevde iki dönem kalsa da halen SYDV’nin 10 yılı aşkın Müdürlüğünü yürütüyor. Ardından göreve gelen Ahmet Yalvaç’ın ise tam 10 yıl bu görevde kaldığını da hatırlamak gerek.

Merkez ilçe başkanlığı görevine gelmesinin ardından geçen bugüne kadar ki süreçte Ersan Erkut, Kazım Sunar ve şimdide Mehmet Ali Tanrıver ile birlikte çalışan AK Parti Merkez ilçe başkanı Salih Açıkgöz’ün de Yalvaç’ın yolundan gittiği gözleniyor.

13 yılı aşan AK Parti iktidarlarında il ve ilçe başkanlarının ömürlerinin bu kadar kısa olduğu bir dönemde Merkez ilçe başkanlarının görevlerini uzun süre sürdürebilmelerinin sırrı da Yalvaç ve Açıkgöz’de saklı olsa gerek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.