banner461
banner195

Ada'nın Sırrı Ortaya Çıktı... !

7 Haziran Genel seçimlerinde AK Parti'den Nevşehir Milletvekili Aday Adayı olmasına kesin gözle bakılan Değerli Hemşehrimiz Necdet Ada'nın 10 şubatta neden istifa etmediği belli oldu....

Ada'nın Sırrı Ortaya Çıktı... !
13 Nisan 2015 Pazartesi 19:24

banner143
banner134
NEVŞEHİR/FİBHABER- ( Özel)- 7 Haziran Genel seçimlerinde AK Parti'den Nevşehir Milletvekili Aday Adayı olmasına kesin gözle bakılan Değerli Hemşehrimiz Necdet Ada'nın 10 şubatta neden istifa etmediği belli oldu...

Aday adaylık sürecinde Nevşehir Ak partiden aday adaylığı sıkça gündeme gelen Gülşehir'in Tuzköy nüfüsuna kayıtlı, Başbakanlık idari ve Mali İşler Başkanı Necdet ADA'nın, "Vekil adayı olmak isteyen memurların son istifa tarihi olarak belirlenen 10 Şubat 2015 tarihinde" neden istifa etmediği ortaya çıktı...

FİB Haber Merkezi olarak edindiğimiz bilgilere göre Nevşehirli Değerli Hemşehrimiz Sayın Necdet Ada Başbakan Başmüşaviri kadrosuna atandı. Ada, Başbakan Başmüşaviri olarak idari ve mali işler görevini yürütecek.


Başmüşavirliğe atanan Necdet Ada, aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Sarayı, İstanbul'daki Vahidettin Köşkü ile Sivri Ada ve Yassı Ada'nın Özgürlük ve Demokrasi Adası'na Dönüştürülmesi Projelerininde sorumlu yöneticisi olarak bu görevleride sürdürüyor.

www.fibhaber.com olarak Nevşehirimizin Ankara da ki en önemli Bürokratı olarak Nevşehirlilerinde gururu olmaya devam eden Değerli Hemşehrimiz Sayın Necdet ADA'yı bu görevlerinden dolayı kutluyor başarılarının devamını diliyoruz..
Başbakan Baş Müşaviri Necdet ADA Kimdir...?

1966 yılında Nevşehir İli Gülşehir İlçesi Tuzköy Beldesinde doğdu, ilk ve orta okulu, Tuzköy ilköğretim Okulunda okudu. Liseyi Nevşehir Endüstri Meslek Lisesi'nde tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu.


1988 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde kontrolör olarak iş hayatına başladı. 1990 yılından bu güne kadar Başbakanlıkta sırasıyla Memur, Şube Müdürü, Daire Başkanı ve son olarak idari ve Mali İşler Başkanlığı görevlerinde bulundu.


Bu süre zarfında; TODAİ'den Stres Yönetimi ve Protokol Yönetimi, Kamu İhale Kurumundan, Kamu İhale Kanunu île Eğiticilerin Eğitimi, BÜMKO, TÜBİTAK, TÜSSİDE gibi kurumlardan mesleki gelişim konularında bir çok eğitim ve seminere katılmıştır.


Bunların yanı sıra LİKYA Eğitim Akademisi'nde Yönetici Geliştirme ve Kişisel Gelişim konularında da bir çok eğitime katılmıştır.

Meclis Haber Dergisi tarafından "2010, Yılın Bürokratı Ödülü''ne layık görülen Necdet ADA, ingilizce bilmektedir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ümit BALAK TUZKÖY BLD BŞK - 3 yıl önce
dostum gelmiş oldugu bu kutsal görevi çpk güzel bir şekilde yapacagına inanıyor allah yolunu açık etsin başarılar dilerim
Avatar
ankaradaki nevşarli - 3 yıl önce
necdet ada ankara bürokrasisinde tanınan ve sevilen bir bürokrat nevşehir adına gurur verici
Avatar
sağlıkçı - 3 yıl önce
ben sağlık bak çalışan bir nevşehirliyim hemşerimiz necdet bey ankarada çok sevilen birisi hemşerimizden dolayı gurur duyuyoruz
Avatar
erkut - 3 yıl önce
necdet ada nevşehir in medarıiftiharıdır.örnek bürokrattır.herkesin o mütevaziliğini görüp örnek alması gerekir.allah yolunu açık etsin.keşke aday olsaydı bi bakanımız olurdu.
Avatar
MUSTAFA - 3 yıl önce
seni̇n gi̇bi̇ kardeşi̇m olduğu i̇çi̇n gurur duyuyorum candan tebrik ediyorum allah yar ve yardımcın olsun.gözleri̇nden öpüyor başarilar di̇li̇yorum.
Avatar
tesadüf - 3 yıl önce
eğitiminde bişey yok ama işi denk gelmiş hemşerimizin
Avatar
siyasi yorumcu atakan - 3 yıl önce
siyaset bu başmüşavirlik varken vekillik mi gülerim...
Avatar
rasim - 3 yıl önce
Yolun açık olsun Nejdet abi