banner461
banner195

Aday Adayı Av. Fatma Aysun Sağdıç Güçlü İlçe Ziyaretlerini Tamamladı

AK Parti Nevşehir Milletvekili aday adayı Av. Fatma Aysun Sağdıç Güçlü siyaset ve iş dünyasının sevilen simalarıyla birlikte ziyaret etti. Kadınların güçlü sesiyim”

Aday Adayı Av. Fatma Aysun Sağdıç Güçlü İlçe Ziyaretlerini Tamamladı
23 Şubat 2015 Pazartesi 20:09

banner143
Aday Adayı Av. Fatma Aysun Sağdıç Güçlü İlçe Ziyaretlerini Tamamladı
İlgili Galeriye Git
banner134
 AK Parti’nin ülkenin geleceği olduğunu ve yüreği insan sevgisi dolu bir başbakana sahip olduklarını belirten AK Parti Nevşehir Milletvekili aday adayı Av. Fatma Aysun Sağdıç Güçlü böyle bir anlayış içinde olmak ve bu çatı altında siyaset yapmak bana onur ve gurur verir dedi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili aday adayı Av. Fatma Aysun Sağdıç Güçlü, süreçte ilçe ziyaretlerini tamamladı.

AK Parti’den Nevşehir Milletvekili Aday Adayı Av. Fatma Aysun Sağdıç Güçlü  “Nevşehir’ın ilk bayan temsilcisi olmak ve siyasetin erdemli bir hizmet olduğunu ak güvenceyle Ak Sayfalara Yazmak İçin milletvekilliği aday adaylığımı açıkladım.” dedi.

Hukukçu 
Av. Fatma Aysun Sağdıç Güçlü, 2015 yılının Haziran ayında yapılacak olan genel seçimler öncesi FİB Haber Merkezimize yapmış olduğu açıklamasında, Nevşehir’in ilk bayan temsilcisi olmak ve siyasetin erdemli bir hizmet olduğunu ak güvenceyle ak sayfalara yazmak için milletvekilliği aday adaylığını açıkladığını belirterek “Saygıdeğer misafirlerimiz, küçük bir kız çocuğuyken üzüm bağlarının arasında koşarken kendimi okulun koridorlarında koşuyormuş gibi hissederdim. Sonra gökyüzünü kocaman bir oda olarak hayal edip, bulutlardan dolap, masa, kitaplar düşler kendimi projeler üreten kararlar veren bir yönetici olarak düşünürdüm.

Zihnimdeki bu hayal tablosunu gerçekleştirebilmek için çok zorlu süreçlerden geçtim. Bu süreçte beni bağırlarına her daim basarak destek veren Ailem başta olmak üzere tüm gönül dostlarına teşekkür ediyorum.

Seneler önce İstanbul da Avukat olarak görev yaptığım senelerde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı Büyük Kongrede ilk dinlediğim zaman yakınlarıma bir gün Bu insan bir parti kuracak ve bende bu partinin Milletvekili olarak memleketim Nevşehir'e hizmet edeceğim inşallah diyerek kurduğum hayali hayata geçirmek için aday adayı oldum.

Bu güne kadar partime elimden geldiğince dilimin döndüğünce gönülden destek oldum. Nevşehir'im değerli büyüklerine, bu yolda beraber yürüdüğümüz dostlarıma ve geleceğin inşası çocuklarımıza karşı vefa borcum olduğunu hiçbir zaman unutmadım. Ahde vefanın yüreklerde her zaman en nadide yerde muhafaza edilmesi gerektiğine inanırım. Bu sebeple; Bir sesim ben. Bayanların yüreklerinde büyüttükleri, söyleyemedikleri sözcüklerin, büyülü hislerin, anaların merhametlerinin, kız kardeşlerimin sandıkta kalmış isteklerinin sesiyim. Babaların korkularının, gençlerinin umutlarının sesiyim.

Artık zaman güneşin doğmasını beklemek demek değil, doğmaya bir neden olabilmek zamanıdır dedik ve karanlığın her türlü kisvesini sıyırarak halis niyeti yaradana duyduğumuz inançla harmanlayıp, nice filizleri yeşertmek için bu yola gönül koyduk. İstemek yetmez, çalışmak gerekir diyerek 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak olan seçimlerde biz de tarihe bir ilki yazdırarak, Nevşehir'in ilk bayan temsilcisi olmak ve siyasetin erdemli bir hizmet olduğunu ak güvenceyle ak sayfalara yazmak için milletvekilliği aday adaylığımı açıklamış bulunuyorum.

Peki beni bu yola çıkmaya sevk eden nedenler nelerdi. Bunları çok iyi tespit etmeliydim. Çünkü nedeni çok olan insanın yapacak çok işi olur.

Ben bu yola,

•Birlik ve berberlik içinde, geleneksel değerlerimize bağlı bir değişim için
•Erken yaşta evlendirilen kız çocuklarının ellerinde tuttukları kalem olmak için, 
•Her bayan kardeşimin kendi ayakları üzerinde durabilecekleri bir meslek ve el sanatı öğrenmeleri için,
•Bayanların kendi tercihleri olan, kendi geleceklerini inşa edebilen birer birey olduklarını haykıracak güce sahip olmaları için,
•Kadınların Her yaşanan olayın nesnesi değil, bütün başarıların öznesi olmaları için, 
•Sadece evde oturan, çocuk büyüten bir anne, bir eş statüsünün yanında kaliteli ve kariyerli iş sahalarında olmaları için
•Kadını cinsel bir obje olarak gören zihniyeti yıkmak için 
•Yeterince bilmediğimiz ve kullanmadığımız sosyal ve siyasal haklarımızı kullanabilmek ve karar alam ve politika üretme sürecinde daha etkin olmak için, 
•Özge Can kardeşimin acısının bir daha yaşanmaması için,
•Engelli kardeşlerimin fiziki ve sosyal engellerin olmadığı bir toplumda yaşayabilmeleri için,
•Yaşlılar ve gençler arasında şefkat köprüleri kurup yaşlılarımızı baş tacımızı etmek için,
•Herkesin aş ve iş kaygısı olmadan güne uyanmaları için,

•Ve daha birçok nedenle dertlenmek ve çözüm olmak için çıktım. Yeni Türkiye yolunda Nevşehir'imi 2023 Vizyonu için taçlandırmak için aday adayı oldum.

Başkanlık sistemi, Anayasa değişikliği Çözüm süreci gibi önemli başlıklarda tarihi sürecin bire bir içinde olmak adına bende varım dedim. Bu konuda Nevşehirli hemşehrilerime ve Yüce Milletimize sonsuz güveniyorum. Bu yüzden, bu yolda birlikte yürüyerek başarıya ulaşacağımıza ve bir ilki tarih sayfalarına büyük harflerle yazdıracağımıza inancım sonsuz .Gücümü sizden alarak sesimi çok daha gür çıkacak..Sözlerimi Ertuğrul Gazi’nin 600 yıllık Osmanlı İmpartorluğu’nun temellerini atarken ettiği duayla bitirmek istiyorum. “Ey gökleri ve yerleri yaratan Allah’ım! Sana yöneldim.Niyetim yeni bir yola revan olmak.Sen yolun da,menzilin de sahibisin.Sen bu yolun sonunu hayırlara çıkar.İsteğim,taht sahibi,taç sahibi, mal mülk sahibi olmak değildir.Yüreğimden geçen,senin adınla çıktığım bu yolda,senin adını yüceltmektir.Kılıcımı savurmaktan maksadım,pusatımı adaletin terazisine hadim kılmaktır. Bundan gayrıya gönlüm kayar, aklım giderse beni eğri kılıçlarla doğru yola çevir.Ya Rabbi!Adını yüceltmek için çıktığım bu yolda gönlümü dünyaya kaydırma.Aklımı şeytana uydurma,başımı yere eğdirme Allah’ım.”diyorum.Bu güzel dua ile başlangıç yapmak istiyorum.

Benimle birlikte bu kutsal davaya yürekten inanarak yola çıkan diğer milletvekili aday adayı arkadaşlarıma da kolaylıklar diliyorum. Rabbim hepimizin yolunun Ak etsin açık etsin. Bu vesile ile beni yalnız bırakmayarak, güvendiğiniz için destek olduğunuzun için, yüreğinizdeki samimiyet ve sıcaklıkla günümü kararımı aydınlattığınız için hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunar; saygı,sevgi ve muhabbetlerimle hepinizi selamlarım.” dedi.

 Av. Fatma Aysun Sağdıç Güçlü Kimdir ?

1972 Yılında Nevşehir’de doğdu. İlk-Orta ve Lise öğrenimini Nevşehir’de tamamladıktan sonra girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2003 yılında mezun oldu.

2003-2007 yılları arasında İstanbul’da serbest avukatlık yaptı. 2007 yılından bu zamana kadar mesleği olan avukatlığı kendisine ait AY Hukuk Bürosunda devam ettirmektedir. Uzmanlık alanları İş Hukuku, Aile Hukuku ve Borçlar Hukukudur.

2005-2007 yılları arasında  Culinary dergisinde hukuku danışmanlığı yapmış. iş hukuku alanında makaleleri yayınlanmıştır.

Nevşehir Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulunda düzenlenen İş Hukuku ve Sözleşmeler Hukuku dallarında Tapu ve Kadastro Müdürlüğü personellerine eğitim seminerleri vermiştir.

Nevşehir Barosunda 2012-2014 yılları arasında Kadın ve Çocuk Hakları komisyonunda görev yapmıştır.

Halen; Nevşehir Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezinde gönüllü vekillik ve danışmanlık hizmeti vermekte olup. aynı zamanda Nevşehir ili Sosyal Güvenlik Kurumunda 2013 yılından beri sözleşmeli avukatlık yapmaktadır.

Kapadokya Meslek Yüksek Okulu Aşçılık Program Başkanı olarak görev yapan Remzi GÜÇLÜ ile evli olup 1 Kız ve 1 Erkek çocuk annesidir.

guclu_ak_parti_milletvekili_aday_adayligi_basvurusunu_yapti_h29963
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vekil - 3 yıl önce
etkili olacağını düşünüyorum...
Avatar
ali tekin - 3 yıl önce
allah yolunuzu bahtınızı açık etsin. sağolun varolun.sizin gibi ince fikirli vekillere ihtiyacımız var. nevşehire kadın eli değsin artık
Avatar
KAPADOKYA MYO AŞÇILIK - 3 yıl önce
yolunuz açık olsun...