banner461
banner195

“Ahhh Özgecan Sen Ne İlksin Ne de Son Olacaksın”

Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Dilek Selvi, Özgecan Aslan’ın kadına yönelik uygulanan şiddetin ne ilk ne de son kurbanı olacağını ifade etti.

 “Ahhh Özgecan Sen Ne İlksin Ne de Son Olacaksın”
19 Şubat 2015 Perşembe 16:59

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Dilek Selvi, Özgecan Aslan’ın kadına yönelik uygulanan şiddetin ne ilk ne de son kurbanı olacağını ifade etti.

Bu tür olaylar karşısında yetkili ve ilgili kurumların üzerlerine düşeni tam anlamıyla yapamadıklarına değinen Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Dilek Selvi, “Geçtiğimiz hafta Türkiye'nin kanını donduran bir olay yaşandı. Bu defa adres olarak Mersin'i seçmişti caniler. Olayın kurbanı ise henüz 19 yaşındaki genç bir kız olan Özgecan Aslan. Üniversite öğrencisi olan Özgecan bindiği otobüsün psikopat şoförü tarafından üstelik bilekleri kesilerek hunharca katledildi. Bu zanlının suç dosyası kabarıkmış, şiddet yanlısıymış, suç makinasıymış mış mış mış... Neden bu cani ve bu cani gibilerin  ehliyetine el konulmuyor. Bu ehliyetli caninin illaki birini öldürmesi mi gerekiyordu? Üstelik kullandığı toplu taşıma aracı!! Can emanetimiz kimlerin elinde Allah'ım.  Eğer Türkiye'de caydırıcı cezalar olsaydı bu gün Özgecan aramızda olacaktı yasalar yetersiz kaldığı için bu genç kızımız kendini biber gazı ile korumakta yetersiz kalmayacaktı. Gerçi tezatlar ülkesi Türkiye'de hem yasalar yetersiz hemde kendini korumak için biber gazı yasak. Eğer bu genç kız ölmeseydi galiba bu seferde 4 ay ile 1 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacaktı çünkü kendini korumak için biber gazı ile zanlıyı yaralayacaktı bu defa da suçlular sınıfına girecekti. Ahhh Özgecan sen ne ilk olacaksın nede son. Bu ülkede olaylar kısa süre konuşulur sonra unutulur. Dün öyle değil miydi bugünde böyle yarında böyle olacak” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.