banner461
banner195

Ak Gençlik Ecdadını Unutmadı

Çanakkale Zaferinin 100. yıl dönümü ve 18 mart Şehhitleri anma günü dolayısıyla AK Parti Nevşehir Gençlik Kolları ve İlçe Gençlik Teşkilatlarıyla eş zamanlı olarak etkinlik düzenlendi.

Ak Gençlik Ecdadını Unutmadı
18 Mart 2015 Çarşamba 17:10

banner143
Nevşehirli Ak Gençlik Ecdadını Unutmadı
İlgili Galeriye Git
banner134

AK GENÇLİK ECDADINI UNUTMADI

AK PARTİLİ GENÇLER KURŞUNLU CAMİİNDE İKİNDİ NAMAZI SONRASI VATANDAŞLARA  BUĞDAY ÇORBASI VE ÜZÜM HOŞAFI İLE EKMEK İKRAM ETTİ.

AK Parti Nevşehir İl Gençlik Kolları Başkanlığı, 18 Mart Şehitlerini Anma ve Çanakkale Deniz Zaferinin 100. Yılı nedeniyle Merkez Kurşunlu Cami önünde hoşaf ile buğday çorbası dağıttı.

Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri anma günü dolayısıyla AK Parti Nevşehir Gençlik Kolları ve İlçe Gençlik Teşkilatları eş zamanlı  etkinlik düzenlendi.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen ve çok sayıda partilinin de hazır bulunduğu etkinlikte, AK Gençler, ikindi namazı sonrası Kurşunlu Cami çıkışında cemaate ve  vatandaşlara, Çanakkale savaşında askerlerimizin yediği buğday çorbası, üzüm hoşafı ile ekmek ikram etti.

İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Rauf Yanar, günün anlam ve önemi nedeniyle hoşaf ve buğday çorbası dağıttıklarını ifade ederek; “Çanakkale Zaferi bizim millet olarak yeniden doğduğumuz önemli bir savaştır” dedi.
AK Parti Nevşehir İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Rauf Yanar, “Vatan toprağının bir karışını bile düşmana vermemek için mücadele eden kahraman ordumuz o günün şartlarında hoşaf, buğday çorbası ve tahıl ekmeği yiyebiliyordu. Bizde o günün anısına vatandaşlarımıza AK Parti Gençlik Kolları olarak hoşaf, buğday çorbası ve tahıl ekmeği ikram ettik. Çanakkale bizim yeniden doğduğumuz yerdir. Askerimiz, şehidimiz, bu memleketi kimseye muhtaç etmedi. Bugün bizde burada Nevşehir’in AK Gençleri olarak, şehitlerimizi, asla unutmayacağımızı göstermek için böyle bir etkinlik düzenledik. Bu memleket şehitlerine çok şey borçlu, bizde en iyi şekilde Atalarımıza vefa borcumuzu ödeyeceğiz. Buradan şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle yad ediyoruz" diye konuştu.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Bir hilal ugruna - 3 yıl önce
bu ak gençlik sabah namazında nerdeydi... Sabah namazından kalan üzüm hoşafını mı dağıttılar
Avatar
Zafer akp - 3 yıl önce
Hoşaftan anlamazsın her kimsen fazla konuşma
Avatar
Ak gençlik - 3 yıl önce
Biz beş vakit aşk tazeleyen dindar gençligiz yanlış habere yanlış yorumu yapmışsın arkadaş
Avatar
ak genclik her yerde - 3 yıl önce
Allahin izniyle
Avatar
ak genc - 3 yıl önce
insanlarin fikri ne ise zikri de o olurmus.Demekki Senin yaptigin hayirlarin kalitesi o sekilde.rabbim sizin bi insanlardan korusun bu milleti.Simdiye kadar attiginiz Çamurlar yeter.Artik susmayacaz.susturamayacaksiniz ak davanin ak genclerini.
Avatar
Metin - 3 yıl önce
Şahsım olarak sabah namazında da ordaydım biz ak gençlik olarak sevabına bir iş yaptık Allah Razı olsun diyeceğine laf atma meyve veren ağaç taşlanır
Avatar
insana elif , Allaha vav misali.. - 3 yıl önce
Biliyor musun duaların en makbul olduğu zaman seher vaktidir.Biz bütün ictenligimizle dua edip uhuvvete kavuşurken sen neredeydin kardeşim?
Avatar
Yine Mi Muhalefet - 3 yıl önce
Bu konuda bari muhalefet olmayin da ecdada sahip çıkan gençlere Allah razı olsun deyin sizden tebrik isteyen yok Allah bilir ama kirli yorumlarla kara propagandalarla kirletmeyin buraları