banner461
banner195

AK Parti 13 yaşında

AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Erdal Feralan,Murat Göktürk,Ebubekir Gizligider,Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ve AK Parti İl Başkanı M.Ali Tanrıver, AK Parti'nin 13. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.

AK Parti 13 yaşında
13 Ağustos 2014 Çarşamba 14:11

banner143
banner134
Milletin Partisi AK Parti 13 yaşında... AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Erdal Feralan,Murat Göktürk,Ebubekir Gizligider,Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ve AK Parti İl Başkanı M.Ali Tanrıver, AK Parti'nin 13. kuruluş yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Açıklamada; Türkiye'nin ve Milletimizin taleplerinden doğan, muhafazakar ve demokrat bir kimlikle ülke siyasetine giren AK Partinin Kuruluşunun 13.yılına ulaştı. Bu 13 yılda Nevşehir halkımıza büyük desteklerinden dolayı, teveccühleri için teşekkür ediyoruz denildi.

 Milletin iradesi ile iktidar olan partimiz AK Parti 13. yılına girdi. 14 Ağustos 2001 tarihinde Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın "bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" diyerek başlattığı siyasi mücadelede 13 yılı, yaklaşık 12 yılı iktidarda olmak üzere geride bıraktık. Bu geçen sürede AK Parti hizmetin ve milletin partisi olduğunu herkese ispatlamıştır. Türkiye siyasetinde ezberleri bozan, kaybolan siyasi imajı tekrar inşa eden ve millet egemenliği üzerindeki her türlü vesayeti ortadan kaldıran Partimiz kurulduğu tarihten bu yana Türkiye'de başta siyasi anlayış olmak üzere ekonomik ve sosyal alanlarda yaptığı hamlelerle ülkemizi geleceğe taşımıştır. 

- Genel Başkanımız, Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti , ülke sevdasını en üst düzeyde hissedenlerin, Ülkenin büyük ideallerini bir an olsun unutmayanların partisi olarak, kurulduğundan bugüne kadar 13.yılda hizmet siyasetinin adresi olmuş , olmaya da devam etmektedir. Ak Parti iktidarıyla vesayetçi , siyaset, devleti toplumdan ayıran o tefrikacı ve hizipçi siyasette milletin eliyle tasfiye olmuş, ülkemiz sağlam bir siyasi iradeye kavuşmuştur. İşte o irade 13 kuruluş yılını kutladığımız AK Partidir. Milleti Yaşat ki Devlet Yaşasınanlayışını kendisine şiar edinen AK Parti Kuruluşundan bu güne , bu Yüce Milletin en büyük serveti olan gönül bereketinden beslenmiştir.

Bu durum, Ak Parti olarak girilen bütün genel ve yerel seçimler ile referandumlarda milletimizin teveccühüne mazhar olmasına sebep teşkil etmektedir. Bu ülkeye inanmanın , bu millete güvenmenin Türkiye aşkına 77 milyon insanımızla paylaşmanın verdiği güçle çok daha büyük hedefler için 2023 için 2053 için , 2071 için yürüyoruz. 58. Hükümetle başlayan AK Parti icraatları artık listelere sığmıyor. Ülkemizin " nerden nereye" geldiği milletimiz tarafından takdir edilirken , bütün dünya tarafından da bilimsel bir veri olarak izleniyor. Milletimizin gönlünde mayalanan AK siyaset Türkiye'nin kökleriyle sağlam bir bağ kurarak siyasi kimlik, siyasi ahlak, siyasi düşünce ve siyasi organizasyonu bir bütün olarak görmüş, ortaya koyduğu kimlikle, ahlakla , düşünceyle, icratlarıyla, teşkilat yapısıyla ülkemizde yeni siyaset tarzının lokomotifi olmuştur. Ülke insanımızın aynı ortak değerler ve hedefler etrafında kuvvetlendiğinde neleri başarabileceğini bir kez daha ekonomik ve sosyal hayatta gösterebilmiştir.

AK Parti iktidarıyla ülke ekonomisi tek haneli enflasyonla tanıştı. Ülkenin her köşesi bölünmüş yollarla sarılırken , Türkiye hızlı trenle tanıştı, Denizler birer Türk Gölüne dönüşürken, Hava yolu Halkın yolu oldu. Eğitim rekor bütçelerden çağı ve çağın teknolojilerini yakalarken 81 ilimizde , Üniversitelerimiz gençliğin hizmetine sunuldu. Ülkenin geçmişten gelen en zor problemleri tek tek çözülürken , Merkez Bankası döviz rezervleriyle güven vermeye devam ediyor. Mazlum milletlerin yanında olma, sözü edilen değil sözü dinlenen ülke olarak, Türk'ün ve Türkiye Cumhuriyetinin vakarına yakışır " Büyük ülke" imajı artık dünyada konuşulmaya başlandı. Son yıllarda büyük gelişim ve değişim kaydeden ülkemizde AK Parti Milletimizin temel değerlerinin, birlik ve beraberliğinin en güçlü temsilcisi olmaya devam edecektir. Gelecek nice 13 yıllar da da bu ülkenin bütün şarkılarını bütün türkülerini birlikte söyleyeceğiz, Birbirimize Yunus Emre'nin diliyle konuşacağız. Hacı Bektaşi Veli'nin , Mevlana'nın, Mehmet Akif'in gönül zenginliğini taşıyarak, güzel şeye layık bu ülke ve milleti yücelteceğiz dediler.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
MAAŞALLAH - 4 yıl önce
Maaşallah kardeşim kuru kuruya kurban olum.Nevşehirliye hangi hizmetleri müjdeliyorsunuz.Bazen insan düşünmeden geçemiyor,bu milletvekillerimiz yerine sıradan bir vatandaşımız milletvekili olsa değişen ya da değişmeyen ne olurdu?
Avatar
karapınar - 4 yıl önce
bu vekiller ve başkan da değişmeli
Avatar
siyasi yorumcu atakan - 4 yıl önce
nerden nereye... ne emeklerle çıkar düşünmeden kurduğumuz partimiz ancak 5-6 yıl dayandı sona zengin partisi olma yolunda hızla ilerledi. ve 13 yaşında erdoğan ölmesede büyü bozulmasa... yoksa halimiz harap olur bilesiniz.