banner461
banner195

AK Parti Aday Adayı Av. Sema Yurtbilir 14 Mart Tıp Bayramını Kutladı

AK Parti Nevşehir Milletvekili Aday Adayı Av. Sema YURTBİLİR YAVUZ, 14 Mart Tıp Bayramı kutlaması için Kapadokya Hastanesi Başhekimi AK Parti Nevşehir Milletvekili Aday Adayı Dr.Fatih YAKUT’u ziyaret etti. Yurtbilir, ziyaretinde şunları dile getirdi:

AK Parti Aday Adayı Av. Sema Yurtbilir 14 Mart Tıp Bayramını Kutladı
14 Mart 2015 Cumartesi 12:08

banner143
banner134
 AK Parti Nevşehir Milletvekili Aday Adayı Av. Sema YURTBİLİR YAVUZ, 14 Mart Tıp Bayramı kutlaması için  Kapadokya Hastanesi Başhekimi ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Aday Adayı Dr.Fatih YAKUT’u ziyaret etti. Yurtbilir, ziyaretinde şunları dile getirdi:

14 Mart 1827’de Hekimbaşı Mustafa Behçet’in önerisiyle ilk cerrahhanenin kurulmasının tarihi olan “Tıp Bayramı”günü, aslında tıp doktor ve öğrencilerinin vatan savunmasına attıkları imzanın da tarihidir.14 Mart 1919’da İstanbul’un işgalini protesto eden tıp öğrencileri ve hekimler bu özel güne kutsal bir önem de kazandırmışlardır. İnsan yaşamının ve vatan topraklarının kutsallığını bize yeniden hatırlatan hekimlerimizin Tıp Bayramını sizin şahsınızda gönülden kutluyorum, dedi ve Yakut’a çalışmalarında başarılar diledi. Dr.Fatih Yakut da Yurtbilir’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek aday adaylığı sürecinin başarıyla geçmesi temennisinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.