banner461
banner195

AK Parti Aday Adayı Yapar'dan Kadınlar Günü Mesajı

AK Parti Nevşehir Milletvekili Aday Adayı Yavuz Yapar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

AK Parti Aday Adayı Yapar'dan Kadınlar Günü Mesajı
09 Mart 2015 Pazartesi 14:48

banner143
banner134

 AK Parti Nevşehir Milletvekili Aday Adayı Yavuz Yapar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.AK Parti Nevşehir Milletvekili Aday Adayı Yavuz Yapar,  yayımladığı mesajında, kadınların kendilerini en iyi şekilde yetişmesini sağlayan, gelecek nesillerin mimarları olduğunu belirtti. Yapar, "Kadınların sosyal, siyasal ve kültürel alanlarda çok daha fazla söz sahibi olmalarının, görev almaları sadece kadınlar için değil, toplumun tamamı için çok önemlidir. Kadınlarımız, toplum içinde giderek önemli roller üstlenmiş ve hayatın merkezinde yer almışlardır. Özellikle son yıllarda gerek anayasal gerekse kanuni düzenlemelerle kadınlarımıza pozitif ayrımcılık ilkesi uygulanarak, tüm alanlarda birçok yeni düzenleme hayata geçirilmiştir. Gelecek nesillerin yetişmesi şüphesiz onların omuzlarındadır. Tüm insanlığın bu bilince sahip olması gerekmektedir. Kadınlarımızın fedakârlıkları göz ardı edilemez ehemmiyete sahiptir. Kadınların hak arayışında, eşit haklar ve fırsatlar mücadelesinde, Dünya Kadınlar Günü tüm dünyaya kadınların sesini ve sözünü taşıyor. Tüm dünyada ve ülkemizde uzun süren mücadele ve hak arayışları sonucunda kadının insan hakları ve bu hakların hayata geçirilmesi noktasında çok önemli mesafeler alındı. Daha eşit, daha yaşanılır, daha insanca ve şiddetten arınmış bir dünya için bu yolda kararlılıkla yürüyeceğiz. Bu düşünceler ile tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, dünyada ve ülkemizde kadın erkek tüm insanlar için barış, eşitlik, adalet ve özgürlüklerin gelişmesine katkı sağlamasını diliyoruz" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
siyasetçi - 3 yıl önce
yavuz bey i̇craat yapar görüntü yapmaz
Avatar
ürgüp - 3 yıl önce
bu seçim tarihi bir seçimdir.hdp meclise grup olarak girecek.ak parti 2002, 2007 ve 2011'de tulum çıkardı.nevşehir'den 20 yıldır bir bakan yok.bu ayıp kime ait acaba?
Avatar
ürgüp - 3 yıl önce
bu seçim tarihi bir seçimdir.hdp meclise grup olarak girecek.ak parti 2002, 2007 ve 2011'de tulum çıkardı.nevşehir'den 20 yıldır bir bakan yok.bu ayıp kime ait acaba?
Avatar
dava adamı - 3 yıl önce
sayın yavuz bey dava adamıdır. kendisini liste 1 de görmek istiyoruz.