banner461
banner195

AK Parti aday listelerini belirledi

Başbakan Davutoğlu başkanlığındaki AK Parti aday belirleme komisyonu, hafta sonu yaptığı çalışmayla büyükşehirler dışındaki illerin aday listelerini büyük oranda belirledi.

AK Parti aday listelerini belirledi
30 Mart 2015 Pazartesi 17:33

banner143
banner134
AK Parti büyükşehirler dışındaki illerin aday listelerini belirledi.... Belirlenen Adaylarla ilgili Başbakan Davutoğlu ile AK Parti Genel Merkezine çağrılarak görüşme yapılması bekleniyor.

300’e yakın adayın listelere yerleştirildiği öğrenilirken; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Mersin, Hatay, Diyarbakır, Eskişehir gibi rakip partilerin güçlü olduğu illerde partiye artı puan katacak isimleri bulmak için çalışmaların süreceği kaydedildi.

AK Parti Genel Merkezi'nde Başbakan Davutoğlu'nun başkanlığında Türkiye’yi 2019’a taşıyacak vekil adaylarını seçmek için tam 19 saat aralıksız aday listeleri üzerinde çalışıldı. Sabah 09.30'da başlayan mesai, sabah 4.30'da tamamlanabildi.

AK Parti 7 Haziran için aday belirleme çalışmalarında son viraja girdi. Türkiye'yi 2019'a taşıyacak kadroyu belirlemeye çalışan Başbakan Ahmet Davutoğlu, kurmaylarıyla birlikte gece gündüz çalışıyor. Normalde seçim günleri zafer kutlamalarından dolayı ışıkların yandığı AK Parti Genel Merkezi'nde ışıklar önceki gün de seçim çalışmalarından dolayı sabaha kadar yandı. Cumartesi sabahı saat 09:30'da başlayan Başbakan Davutoğlu Başkanlığı'ndaki üst komisyon toplantısı tam 19 saat sürerek dün sabaha karşı 04.30'da sona erdi. Davutoğlu yoğun temposunu dün de devam ettirerek Genel Merkez'de seçim çalışmalarına devam etti.
114 BİN GÖRÜŞ MASAYA YATIRILDI


AK Parti, diğer seçimlerden farklı olarak yeni bir uygulamayı daha devreye sokmuştu. Mart ayı başında Türkiye'nin dört bir yanına kurulan sandıklara STK'lardan 114 bin kişinin görüşü alınmıştı. AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi'ne gelen oylar tek tek ve il il analiz edildi. Sonuçlar, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na da sunuldu. Davutoğlu ve kurmay heyetinin adayları belirlerken STK'ların görüşlerini içeren bu analizi dikkate alacağı ifade ediliyor.LİSTELERDE BÜTÜN RENKLER OLACAK


Üst Kurul toplantılarına başlamadan önce bütün il başkanlarıyla tek tek görüşen, partinin akilleri olarak nitelendirilen ve aralarında kurucuların da yer aldığı isimlerle istişarelerde bulunan Başbakan Davutoğlu, listelerde Türkiye'nin bütün renklerine yer vermeyi planlıyor. Başbakan Davutoğlu'nun, özellikle muhalefetin etkili olduğu yerler konusunda bazı özel isimlerle bizzat görüşmeler gerçekleştirdiği belirtiliyor.

AK Parti'de son söz üst komisyonun

Genel seçimde halkın önüne çıkacak adaylar için AK Parti Genel Merkezi yoğun bir çalışma temposu içindeydi. Uzun süren aday mülakatları ve başvuruların incelenmesinden sonra, son sözü Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başkanlığını yaptığı üst komisyon söyleyecek. Bu amaçla yapılan yoğun toplantılardan en uzunu geçtiğimiz gün gerçekleşti. Sadece seçim zaferleri sonrası kutlamalar için yanan ışıklar sabaha kadar yandı.


550 kişilik listeyle birlikte 150 kişilik yedek liste Davutoğlu ve kurmayları tarafından değerlendirildikten sonra son şeklini verilerek 7 Nisan’da Yüksek Seçim Kurulu’na adayların ismi bildirecek. 

Bu haberden yola çıkarak şekillenen 700 kişilik isim listesi içerisinde, her ilde merakla beklendiği gibi ilimiz Nevşehir'de de hangi isimlerin asıl, hangi isim veya isimlerin ise yedekte olduğu şimdiden merak edilmeye başlandı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Hayırlısı - 3 yıl önce
umarım mevcut 3 lü dışında nevşehir de yaşayan iş yapabilecek 3 kişi olur
Avatar
ak genc - 3 yıl önce
Yücel menekşe. Hüsnü güneş. Mustafa korukcu
Avatar
el öpen - 3 yıl önce
köybaşı-körükçü-h.yaşar oğuz
Avatar
nevşehirli - 3 yıl önce
av. h.yaşar oğuz
Avatar
ahmet - 3 yıl önce
ersan erkut mustafa arıkan mahmut uluer
Avatar
hayırlısı olsun - 3 yıl önce
bu memleket için cenabı allah kimi hayırlı kıldıysa o olsun kardeşim...
Avatar
efsane - 3 yıl önce
Kazım sunar Mahmut uluer 3..? Yazın bi kenara
Avatar
Allahın izniyle - 3 yıl önce
hüseyin varır olsunda gerisi önemli değil o tek başına 3 vekilin yapacağından fazlasını yapar