banner461

AK Parti Avanos İlçe Başkanı Kesal Miraç Kandilini Kutladı

AK Parti Avanos İlçe Başkanı Ahmet Fatih Kesal, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

AK Parti Avanos İlçe Başkanı Kesal Miraç Kandilini Kutladı
03 Mayıs 2016 Salı 12:16

banner143
banner134
AK Parti Avanos İlçe Başkanı Ahmet Fatih Kesal, Miraç’ın Peygamberimiz’in manevi anlamda en yüksek dereceye ulaştığı bir gece olduğunu belirtti. 

İçinde büyük hikmetler barındıran mucizelerle dolu bereketli bir gece olduğunu vurgulayan Kesal; Kandil gecelerinin, insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, selamlaşmanın, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı çok özel geceler olduğuna dikkati çeken Avanos İlçe Başkanı Kesal, mesajında şunları kaydetti:

 “Sevgili Peygamberimizin, Yaradan’ın huzuruna yükseldiği gün olan Miraç Kandili’nin, dargınlıkları gidermek, barışı yaymak, nefislerimizi terbiye etmek, hayatımızın muhasebesini yapmak için önemli bir fırsat sunduğuna inanıyorum. Mübarek Üç Ayların içinde yer alan Miraç Kandili’nin de bu anlamda, birliğimize, dirliğimize, kardeşliğimize güç katacağına, komşuluk ve akrabalık ilişkilerimizi pekiştireceğine eminim.

Dünyanın ve insanlığın geleceği için, maddi refah ve ekonomik kalkınma mücadelesi kadar, manevi ve kültürel değerlerin muhafazası da hayati önem taşımaktadır. Bütün insanlığın selameti için, iyiliği, barışı, dostluğu, kardeşliği, paylaşmayı ve merhameti yüceltmek için çalışmalıyız.

Bizler bu geceyi kendi kişisel yükselişimiz için bir vesile kılalım. İnanıyorum ki, bu kandil gecesi, insanımızın gönlünde bu yönde bir meşale tutuşturacak ve insani hasletlerimizin hatırlanmasına vesile olacaktır. Bu itibarla bu gece idrak edilecek Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin tüm İslam alemine ve Avanoslu vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.