banner461

AK Parti Avanos Teşkilatından Basın Açıklaması

Avanos Ak Parti İlçe Teşkilatı Avanos ile ilgili son günlerde gündemde olan konular hakkında basın açıklaması yaptı.

banner503
AK Parti Avanos Teşkilatından Basın Açıklaması
17 Temmuz 2014 Perşembe 11:50

banner143
banner134

 Avanos Ak Parti İlçe Teşkilatı Avanos ile ilgili son günlerde gündemde olan konular hakkında basın açıklaması yaptı.

AK Parti Avanos İlçe Başkanlığımızın, Avanos Belediyesi tarafından ilçemizde yaptığı uygulamalara dair görüşlerimizi kamuoyu ile paylaşma gereği duyuyoruz.

Bilindiği üzere 30 Mart 2014 yerel seçimlerinden sonra Avanos Belediyesi CHP’ye geçmiştir. Yeni yönetimin göreve geldiğinden bu yana ilçemizdeki uygulamalarını endişe ile takip ediyoruz. Kent konseyi kuracakları dışında hiçbir seçim vaadinde bulunmadıklarını da dikkate alarak ‘’ mevcudu korusunlar yeter ‘’ dedik . Çim ve ağaçları kurutmasınlar,günlük hizmetler aksamasın kafi dedik. Tüm İlçe halkı beklentilerini bu kadar aşağı çektiği halde,solan çimlere kuruyan ağaçlara temas bile etmiyoruz artık. Ama gerek bazı söylemleri,gerekse bazı icraatları gördükçe Avanos’u oldukça zor geçecek 5 yılın beklediğini düşünüyoruz. Bu sebeple AK Parti İlçe Teşkilatı olarak hem yeni belediye yönetimini uyarmak hem de yapılan uygulamalara halkımızın dikkatini çekmek için bu açıklamaları yapmak istedik.
Bizi endişelendiren bazı somut uygulamalara örnek verecek olursak;

1-Otopark Uygulaması ; İyice yerleşmiş ve düzenli hale gelen uygulama şu anda neredeyse tamamen değiştirildi. Bandrol ücreti 40 TL den 100 TL’ ye çıkarıldı.Bu ücreti verseniz bile belediye yanı ile Kız Meslek Lisesi önü haricinde park edemiyorsunuz başka yere park ederseniz gene saatlik park ücretini ödemek zorundasınız. Saatlik ücrette ilk bir saat için 1 TL den 2 TL ‘ye çıkartıldı. Bu artışlara karşılıkta güya ücretsiz bekleme süresi 10 dakikadan 15 dk.ya uzatılarak ve turist otobüslerine,basına vs. ücretsiz park imkanı sağlanıyor. Asıl temel değişiklik ise park işletmeciliğinin ihale edilerek değil bizzat belediye tarafından yapılmasıdır. Açıkça ifade edelim ki ; bu uygulamaya, iş isteyen ve kendilerine seçim öncesinde iş vaadinde bulunulmuş kişilere yada partililere istihdam sağlanması amacıyla geçilmiştir. Belediye bütçesine,araç sahiplerine, esnafa açılacak zararlara aldırış etmeden sırf iş taleplerinin yeni belediye yönetimi üzerindeki baskısını kaldırmak maksadıyla bu uygulamalar başlatılmıştır. Düzgün işleyen kurulu düzen bozulmuştur. Başta partimizin belediye meclis üyeleri olmak üzere yapılan uyarıları, geçmişteki tecrübeleri dikkate almadan,başkanlık makamının keyfi kararlarının olumsuz sonuçlarını maalesef yaşayıp göreceğiz. Yeni başlatılan uygulamayı esnafın istediği yönündeki belediyenin gerçek dışı beyanlarına, bazı yerel haber sitelerinin belediye kararlarını ve icraatlarını komedi seviyesinde parlatma gayretlerine rağmen başlatılan uygulamanın kamuoyunun baskıları sebebiyle fazla sürmeden kaldırılacağına eminiz.

2-Sürüler Halinde Gezen Başı Boş Köpekler ; Güya barınak yapıldı, bu barınağı sayıları her gün artan ve sokaklarda daha da tehlikeli halde dolaşan ( ağızlarından salyalar akan,saldırmaya hazır derecede aç,üzerlerinde kan lekeleriyle gezen ) köpek sürülerine nasıl bir faydası olmuştur ? Halkımız belediye başkanına bile doğrudan köpeklere dair şikayetlerini ilettiklerini söylemektedir. Cevaben araç yokluğundan toplanamadıkları bahanesinden tutunda,köpeklerden değil insanlardan korkulması gerektiğine kadar meseleyi hafife alan sözlerin bile söylendiğini anlatıyorlar.Bu ifadelerin kullanılması konuya ne kadar ciddiyetsiz ve kayıtsız yaklaşıldığının en açık delilidir.Başı boş köpeklerin vereceği en ufak bir zararın sorumlusu önce belediyenin başkanı sonrada veterineri olacaktır. Belediyeyi göstermelik işler yapmak yerine netice veren önlemler almaya ve ciddiyete davet ediyoruz.

3- Kızılırmak kenarındaki bankların,oturma gruplarının ve masaların kaldırılacağı,bunların piknik alanı dedikleri bölgeye taşınacağı önümüzdeki yılda Ulaş Kafe’ nin yıkılacağı yönündeki ifadeler. Doğrusu ne yapılmak istendiğini anlamıyoruz.Yeni yönetimin derdi nedir? Akla mantığa hitap eden bir açıklama bekliyoruz. Çünkü yapmaya kalkışacakları bu işlerin ne kadar saçma olduğunu izah bile lüzumsuzdur. Sebebini kendilerinin açıklamasını bekliyoruz.
4-İlçemizdeki kültür sanat ve sosyal etkinliklerin bitmesi ; Geçmiş dönemde Bölgenin kültür ve sanat merkezi haline getirilen,özellikle ramazan ve yaz akşamlarının etkinliklerle,eğlenceyle dolu geçtiği ilçemizin tekrar karanlıklara gömülmekte olduğu ortadadır. Acilen, seviyesi yüksek ve kaliteli etkinliklerin geniş zamana yayılarak yapılması şarttır.Sırf bir şeyler yapmış olmak için,3 – 5 gün süren, 1950 – 60 lı yılların yerel eğlencelerini geçmişimiz adı altında bizlere sunan, ilkokul çağı çocuklarının zekasına ve beğenisine bile artık hitap etmeyen basit ve çiğ oyunlarını önümüze getiren bir anlayışla değil ,Avanos’un seviyesine yakışır etkinliklerin yapılmasını bekliyoruz. İdeolojik zihniyetle sanat yapan kişi ve ekiplerden destek alınması da kabulümüzdür. Yeter ki nitelikli sanat icra edilmiş olsun.

Asıl uğraşılması gereken işlerin hiç birisiyle alakadar olmayan yeni belediye yönetimi bir şeyler yapıyor görünmek için gereksiz ve yanlış uygulamalar içine girmektedir. Ancak en temel ve görünür üst yapı yatırımlarını takipte bile kayıtsız kalınmaktadır. Örneğin; Ulaş Kafe karşısında yapıldığı söylenen piknik alanına döşenen kilit parkelerin işçilik kalitesini görmek yeterlidir. Bu kadar kötü bir iş yapılırken belediye başkanı ya da fen işlerinin her hangi bir personeli nerededir? Ayrıca yerinde uyarıları ve geçmiş tecrübeleri dinlemeden kişisel ve keyfi kararlar alınıp,Avanos’un üzerinde adeta deneyler yapılmaktadır.

Avanos AK Parti Teşkilatı olarak ikaz ediyoruz.: İlçemizin ayarları ile oynamayınız. Başarılı ve memnun kalınan icraatlardan rahatsız olmayınız. Takdir gören uygulamaları değiştirmeye yeltenmek yerine sizde başkaca başarılı işler yapmaya gayret ediniz,buna da gücünüz yetmiyorsa en azından bulduğunuz şekline dokunmayınız.
Bahsedilecek daha pek çok mesele olmasına rağmen,zamanı geldikçe partimiz gerekli değerlendirmeleri yapacaktır.
Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.
Serkan FERALAN
AK Parti Avanos İlçe Başkanı


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Hüseyin - 6 yıl önce
Avanos rumuzlu arkadaşın kim olduğunu biliyor ve avanosun ne sebepten kaybettiğini sormak istiyorum kendisine
Avatar
avanos - 6 yıl önce
İlk önce sen bi istifa ette senin ve senin gibi insanlar yüzünden kaybetti avanos en yakın zamanda istifanı bekliyor avanos
Avatar
hasan - 6 yıl önce
avanoslular çok şey bekli yo du görecek chp nin iş yapmadıgını
Avatar
alli toprak - 6 yıl önce
her millet hak ettiği gibi yönetilir demekki avanos bunu hakediyor
Avatar
edpvsr - 6 yıl önce
avanosu zor bir 5 yıl bekliyor. avanos yanlış tercih yaptı
Avatar
NEVSEHİRLİ - 6 yıl önce
avanos gerçekten görülmeye değer bir ilçemiz geçmiş dönemde çok çalişildi ve elit hale getirildi. oysa şimdi gerçekten geriye adimlar atmaya başladı. irmak kenarindaki tuvaletlerin hali başkan tarafından görülmeye değer
Avatar
kardeşim - 6 yıl önce
bizde aynı şeyleri nevşehir belediyesinden bekliyoruz. adeta harabe , bomba atılmış şehir görüntüsünden kurtulmak istiyoruz. 1 tane ana asfalt değl nevşehir her yer dökülüyor. nevkurda size oy az çıktı diye yolları dökülüyor bizde bir ata sözü vardır. kedi ulaşamadığı ete mındar der. bırakın eleştiriyi yapıcı eleştir yapın.
Avatar
kaptan - 6 yıl önce
kendi adamınız olsa hiç ses çıkarmassınız cennet parkını yalcın demir yaptı diye kuruttunuz sizde bi tabir vardır kendiniz gibi düşünmeyene yaşam hakkı tanımazsınız