banner461
banner195

AK Parti Avanos Üyeleri İsyan Bayrağı Açtı

AK Parti Avanos İl Genel Meclis üyesi Fatma Parmaksız ve Avanos Belediye Meclis üyeleri adeta isyan bayrağı açtı.

AK Parti Avanos Üyeleri İsyan Bayrağı Açtı
21 Eylül 2015 Pazartesi 20:19

banner143
banner134

  AK Parti Avanos İl Genel Meclis üyesi Fatma Parmaksız ve Avanos Belediye Meclis üyeleri adeta isyan bayrağı açtı.

AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Fatma Parmaksız, Avanos Belediye Meclis üyeleri Nurcan Sezer, M. Fatih Çekgeloğlu, Ortan Taş, Ali Sarıyürek aday listelerinden sonra adeta isyan etti.

İşte AK Parti İl Genel Meclis üyesi Parmaksız ve Belediye Meclis üyelerini açıklamaları,
 
1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimler için açıklanan Ak Parti Nevşehir Milletvekili aday listeleri sebebiyle, aşağıda imzası bulunan Ak Parti mensupları olarak görüşlerimizi kamuoyu ile paylaşmak mecburiyeti duymuş bulunuyoruz. 
Tamamen iyi niyetle yaptığımız eleştirilerimizi kıymetli kamuoyunun bilgilerine arz ederiz:
 
1-      Yıllardır aday belirleme sürecinde teşkilatlarımızın ve halkımızın tercihleri yok sayılmıştır. Temayül, anket, mülakat, STK ve teşkilat görüşleri gibi çalışmalar sözde yapılmakta ama dikkate alınmamaktadır. Örneğin; temayül oylamaları Nevşehir’de, sayımları Ankara’da yapılmaktadır. Kapalı kapılar ardında yapılan sayımların neticeleri gizli tutulmaktadır. Genel merkezden sızan ve yalanlanmayan bilgilere göre 2002, 2007, 2011 ve 2015 yıllarında yapılan tüm temayül yoklamalarında birinci sırada çıkan aday adaylarının hiç birisi listelere girememiştir. Aday tespit süreci şeffaf değildir ve sonuçlarına itibar edilmediği için de göstermeliktir. 
2-      Partimizi ve şehrimizi temsil edecek adaylarımız tabanın sesine kulak tıkanarak, sadece kişisel ilişkiler ve referanslarla belirlenmektedir. Açıkça ifade ediyoruz ki; İl Belediye Başkanı, İl Başkanı ve bir milletvekilinden oluşan gruplaşma bütün partiyi ve şehri adeta esir almış, geleceğine el koymuştur. Genel merkezde sadece bu grubun sözü geçer hale gelmiştir. Bu grup, liyakat ve ehliyet gözetmeden, toplumun genel kanaatlerinin aksine, şahsi ikballeri ve kişisel ilişkileri doğrultusunda genel merkezi yönlendirmektedir. Bugüne kadar partimiz, vatanımız, davamız diyerek katlandığımız sıkıntıların arkasında şehir içindeki bir grubun kişisel ilişkilerinin olduğu artık ortadadır. Üç kişilik bu grubun genel merkezi yönlendirmek suretiyle tüm Nevşehir’e tahakkümünü kabul etmiyoruz. 
3-      7 Haziran 2015 seçimleri sonrasında halkımızın verdiği mesajı iyi okuyabilmek için parti genel merkezimiz çok kapsamlı bir çalışma yapmıştır. Tüm hatalarımızın ve eksiklerimizin tespit edildiğine emin olduğumuz bu kadar detaylı bir çalışmanın sonrasında, eski listenin hiç değiştirilmeden aynen YSK’ya sunulmuş olması bizleri derin bir endişe ve üzüntüye sevk etmiştir. Zira genel merkezin yaptığı takdire şayan çalışmaların sonucu asla bu liste olamaz. Aksini iddia etmek zekamıza hakarettir. İçlerinde toplumun her kesiminin hatta farklı siyasi görüşte olanların bile umutla ve heyecanla beklediği, çok kaliteli isimlerin olduğu 43 kişilik aday adayı listemizden hiç kimseyi almayıp, bir milletvekilliğini kaybetmiş eski listede ısrar etmek ancak “halka zorla dayatmada bulunmak” anlayışıyla izah edilebilir. Halbuki partimiz doğru aday listesi ile seçimlere girse 3-0 yapacak imkanlara fazlasıyla sahipti.
Eski listede ısrar etmek “biz kimi aday gösterirsek ona oy vereceksiniz” demektir. Halkımızla inatlaşmaya girmektir. Diklenmektir. Bilelim ki ne bizler ne de hemşerilerimiz kurşun asker değiliz, emir eri değiliz.
Adeta partimize kendi elimizle sabotaj yapılmaktadır. Bu eski listeyi tabanımıza anlatmamız ve savunmamız mümkün değildir.
Ana hatlarıyla izah ettiğimiz bu sebeplerle, kuruluşundan bu yana gönül verdiğimiz, inandığımız, yüreğimizi ortaya koyduğumuz partimize dair eleştiri hakkımızı kullanıyor ve partimizin hatasını telafi etmesini talep ediyoruz.
28 Eylül 2015 tarihine kadar bu listenin düzeltilme yolları hala mevcuttur. Aday adayı listemiz içinden, Nevşehir’i çok ilerilere götürecek, başarılara imza atacak başkaca kaliteli ve marka olmuş isimler vardır. Geliniz hatamızdan dönelim, aday listemizde gerekli değişiklikleri yapalım. Yanlışta ısrarcı olmayalım. İlimize yazıktır.
Halkımızın, partimizin gerçek ve samimi görüşlerinin, daha önemlisi Hak ve Adaletin gereği olan bu düşüncelerimizin dikkate alınmasını, aksi halde en büyük zararı gene Nevşehir’in ve partimizin göreceğini belirtmek istiyoruz. Bu açıklamamız parti yönetimine ve kamuoyuna gönderilmiş bir çığlık olarak kabul edilsin. Çünkü yapabileceğimiz başka hiçbir şey kalmadı.
Allah (c.c.), memleketimizin ve partimizin yolunu açık etsin.
Kamuoyunun ve partimizin takdirlerine saygılarımızla arz ederiz. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.