banner461
banner195

Ak Parti Gençlik Kolları Yönetici ve Üyeleri Ünver'i Ziyaret Etti

AK Parti Nevşehir Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Rauf Yanar başkanlığında Yönetim Kurulu ve üyelerden oluşan heyet, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i ziyaret ederek , demokrasi nöbetlerinde Nevşehir Belediyesi’nin çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Ak Parti Gençlik Kolları Yönetici ve Üyeleri Ünver'i Ziyaret Etti
19 Ağustos 2016 Cuma 15:55

banner143
banner134
AK Parti Nevşehir Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Rauf Yanar başkanlığında Yönetim Kurulu ve üyelerden oluşan heyet, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i ziyaret ederek , demokrasi nöbetlerinde Nevşehir Belediyesi’nin çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

DEMOKRASİ NÖBETLERİ TOPLUMSAL KAYNAŞMAYI DA ARTIRDI

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, AK Parti Nevşehir Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Rauf Yanar başkanlığında Yönetim Kurulu ve üyelerden oluşan heyeti kabulünde yaptığı konuşmada ,bir grup hainin 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından başlatılan Demokrasi Nöbetleri’ nde AK Parti Gençlik Kolları’nın yakın ilgi ve fedakarlığının takdire şayan olduğunu belirtti. Demokrasi nöbetlerine katkı sağlayan tüm siyasi parti yöneticilerine teşekkür eden Ünver, gerçekleştirilen 26 demokrasi nöbeti ile birlikte toplumda birlik, dirlik, dayanışma gibi temel değerlerin büyük bir toplum kaynaşmasını da beraberinde getirmesi bakımından önem taşıdığına vurgu yaptı. Nevşehir Belediyesi’nin tüm personelinin demokrasi nöbetinde önemli bir görev de üstlendiğini kaydeden Belediye Başkanı Hasan Ünver, bir siyasi parti de gençlik teşkilatlarının ne denli önemli olduğunu bu demokrasi mitinglerinde de bir kez daha gördüklerini belirterek, AK Parti Gençlik Kolları’nın bu açıdan önemli bir çalışmaya imza attığını ifade etti.

YATIRIMLARDA ALNIMIN TERİNİ GÖRMEK İSTİYORUM

Nevşehir Belediyesi olarak gerçekleştirilen yatırımlarda Belediye Başkanı olarak o yatırımın yanı başında olmayı sürekli arzu ettiğini ve bunu da gerçekleştirdiğini kaydeden Ünver “ Ben de makamımda oturarak mimar ve mühendislere plan üzerinde tarifler yaparak o yatırımın gerçekleşmesini sağlayabilirim, ancak ben o yatırımda alnımın terinin olduğunu görmek istiyorum. Hangi imkanlarla belediyemizin çalıştığını yerinde görmek ve tespit etmek istiyorum. Bunun için yatırımlarımızı daha yakından takip etmek için şantiyede bulunuyorum. Milletin içerisinde olmak, işinin başında olmayı önemsiyorum. “dedi.

ÖZEL İNSANLAR EĞİTİM MERKEZİ PROJEMİZ DÜNYAYA ÖRNEK OLDU

Sosyal belediyecilik anlamında ortaya koyduklarını çalışmalarla kadrolu dilenciliğin şehir merkezinde tarih olduğunu aktaran Ünver, Özel İnsanlara karşı takınılan tavrında bu kapsamda ortadan kalktığını söyledi. Ünver şöyle konuştu: “Biz göreve başladığımız dönemlerde herkes tarafından da bilinen kadrolu dilencilerimiz vardı, belirli köşe başlarını tutan, orada dilenenler. Allah’ın izniyle onlar yok artık. Ortaya koyduğumuz bir dizi çalışmalarla artık bu kardeşlerimiz de dilenmek durumunda kalmıyorlar. Karınları doyuruluyor, giysileri alınıyor. Bir dönem yine hatırlayınız topumda işe yaramayan insan olarak görülen engelli olarak da belirtilen ama bana göre Özel İnsanlar vardı. Bunlar aileleri tarafından bile toplum içerisine çıkartılamıyordu. Nevşehir Belediye olarak oluşturduğumuz Özel İnsanlar Eğitim Merkezi’nde artık eğitiliyorlar, el becerileri geliştirerek üretmenin zevkini yaşıyorlar, artık özel insanlarımız toplumda var olduklarının farkına varıyorlar. Hastalandıklarında evlerinin önüne kadar giden özel araçları ile sağlık kuruluşuna gidiyor veya gezmeye gidebiliyorlar. Ben 18 yıldan beri kapı dışarı atmamış özel insan ile görüştüm.

Düşünebiliyor musunuz, 18 yıl sokağa çıkmamış, başka bir insanla görüşmemiş özel insan. Ama şükürler olsun ki bu proje ile bu özel insanımız da artık dışarı çıkabiliyor, üretiyor öğrenmeye çalışıyor bazı şeyleri. Özel İnsanlarla ilgili olarak hazırladığımız bu proje, dünya genelindeki 23 bin proje içinde dünya genelinde uygulanabilecek projeler arasında yer aldı. Bu projemiz öyle milyarlarca liralık bir projede değildi, ancak uykusuz kalmayı, düşünmeyi ve emek vermeyi ön planda tutan bir proje oldu. Özel insanların anneleri de orada onlara refakat ediyor. Her gün birkaç anne kalıyor, diğer özel insanların anneleri komşu ziyareti yapıp, akraba ziyaretlerine hiç sıkıntıya kapılmadan artık gidebiliyorlar. Onlar arasında da sıkı bir dayanışma var, bunları görmek elbette beni de fazlasıyla mutlu ediyor. Özel İnsanlarımızın daha iyi hayat şartlarında bulunmaları, toplumsal üretime katkı sağlamaları beni ancak sevindirir ve mutlu eder. “dedi.

AK Parti Nevşehir Gençlik kolları Başkanı Mustafa Rauf Yanar’ da yönetim ve üyeleri adına, 26 gün süre ile demokrasi nöbetlerinin organizasyonunda bulunan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’e ,yaptığı bu hizmetlerinden dolayı teşekkür etti ve başarılı çalışmalarının devamı temennisinde bulundu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.