banner461
banner195

Ak Parti İl Başkanı Sunar, İlk kez Operasyonu Değerlendirdi

Ak Parti İl Başkanı 17 Aralık 2013 tarihi itibariyle başlayan ve halen yankıları süren Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonu ile ilgili ilk kez konuştu.

Ak Parti İl Başkanı Sunar, İlk kez Operasyonu Değerlendirdi
31 Aralık 2013 Salı 11:09

banner143
banner134

 Ak Parti İl Başkanı Sunar, İlk kez Operasyonu Değerlendirdi

“Bu Devlet, Bu Millet Kumpastan Başarıyla Çıkacak”

NEVŞEHİR(MHA) Ak Parti İl Başkanı 17 Aralık 2013 tarihi itibariyle başlayan ve halen yankıları süren Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonu ile ilgili ilk kez konuştu.

Söz konusu operasyonun Ak Parti Hükümetine ve milletin iradesine yönelik bir operasyon olduğunun özellikle dosyada gizlilik şerhi bulunmasına rağmen bilgilerin basına sızdırılmasında da anlaşılabileceğini söyleyen Ak Parti İl Başkanı Av. Kazım Sunar, kendisinin de bir hukukçu olması itibariyle konuyu daha detaylı ele aldığını dile getirdi.

17 Aralık tarihinden itibaren yaşananların ardından Başbakan Erdoğan’a milletin gösterdiği ilgi ve teveccühün bu kirli tezgaha verilebilecek en büyük yanıt olduğunu kaydeden Ak Parti İl Başkanı Av. Kazım Sunar, darbe girişimlerinin ve gezi olaylarının üstesinden başarıyla çıkan Ak Parti hükümetinin bu kirli tuzaktan da barıyla çıkacağına inandıklarını ifade etti.

Milletin Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a olan güveninin ve sevgisinin sürdüğünü söyleyen İl Başkanı Sunar, “Avukat olmam hasebiyle soruşturmaların nasıl yürütülmesi gerektiğini bilen bir insanım. İstanbul emniyeti tarafından yaklaşık 15 yıl önce bir soruşturma yürütülmüş ve bu soruşturma amirlerine bilgi verilmeden yapılmış. İkincisi yöneltilen suçlar son derece ağır suçlar. Suç örgütü kurmak, rüşvet, dolandırıcılık gibi. Ve dosyada gizlilik kararı var. Gizlilik kararı bulunan bir dosyadaki bilgiler ne avukatlara, ne başka birine verilemez. Ama ne hikmetse gizlilik kararı bulunan bir dosyadaki bilgiler basında yer alıyor ve basında çıkıyor. Bu nasıl bir gizlilik kararı. Üçüncüsü operasyonun zamanlaması. Yapılan operasyon tam seçim öncesinde ve Ak Parti hükümetimizi hedef alan bir operasyon. Bütün bunları yan yana koyduğunuzda bu olayların basit bir operasyon olmadığını ortaya çıkarıyor. Bu olaylar siyaseti yeniden dizayn etmeye yönelik, Ak Parti Hükümetini devirmeye yönelik, Türk Milletinin iradesine ipotek koymaya yönelik bir soruşturma olduğu ortaya çıkıyor. Bu soruşturmanın sonucunda ben inanıyorum ki, herhangi bir şey çıkmayacak. Ak Parti hükümeti göreve geldiği günden bu yana Ülkemizde darbe girişimlerinden nasıl başarıyla çıktıysak, gezi olaylarından nasıl başarılı bir çıktıysak bu girişimlerin üstesinden de geleceğiz. Milletimizden Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sonuna kadar güvenmelerini istirham ediyorum. Milletimiz bu şer odaklarının ülkemizde yapmak istediklerini görüyorlar. Başbakanımızın gittiği yerlerde, havaalanlarında halkımız Başbakanımıza güvendiklerini muazzam bir şekilde gösteriyor. İstanbul’daki ve sonrasında Üsküdar’daki miting muhteşemdi. Bütün bunlar gösteriyor ki, halkımız Recep Tayyip Erdoğan’a, kendi iradesine sahip çıkıyor. Kimsenin endişesi olmasın Bu Devlet, Bu Milet Bu Kumpastan başarıyla çıkacak” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
SEDAT - 4 yıl önce
Zahmet edip aciklama yapmışsın birader. Niye yordun kendini. Oturuyorduk ne güzel. Bu teşkilat böyle pasiflik görmedi.
Avatar
günaydın - 4 yıl önce
günaydın sayın başkan nezamandır bekliyoruz açıklama yapmanıçok şükür ama geç oldu
Avatar
istifa - 4 yıl önce
sayın başkan ne zaman istifa edeceksin merakla bekliyoruz artık
Avatar
salih - 4 yıl önce
aaa çok şaşırdım nevşehirde akpartinin il başkanı varmıydı??gençlik kollarını bitirdin merkez ilçe kadın kollarının senden bi farkı yok.demekki vekiller belediye başkanı olmasa nevşehirde akparti yok..
Avatar
hemde avukat - 4 yıl önce
başkan bırak bunları. şöyleymiş böyleymiş falan boşver. neticeye bakalım.ortada olanları değilde onları dışarıya açıklayanları, soruşturan savcı ve hakimleri, kolluk güçlerini suçlama. yani hırsızın hiçmi kabahati yok, suç kapıyı açık bırakan evsahibindemi. madem birşey yok, başbakan günlerdir nediye yırtınıp hedef şaşırtmaya çalışıyor.oğlu neden gidip aslanlar gibi ifadesini vermiyor.bize bunları açıkla.sen avukatsın, usul hukukunu iyi bilirsin,ben vatandaşım çıkan kokuyu iyi yorumlarım.akp bitmiş sen savunmaya çalışma.
Avatar
mustafa - 4 yıl önce @SEDAT
partiye ve sayın başbakanımıza yapılan şuçlamalara sesziz kalan il başkanı ve millet vekillerini şiddetle kınıyor sessiz kalmalarını çok abest karşılıyorum bukadar sorumsuzluk olmaz.bunlar bu memlekete yakışmaz olduklarını görüyoruz .
Avatar
sayın başkan - 4 yıl önce
sıra nevşehire ne zaman gelecek fatih belediyesinden daha rezalet deyilmi bölge herteraf talan ediliyor siz daha görmüyorsunuz sanırım yani allhah büyük ne eylerse güzel eyler vatandaşın içine girin yüzlerce insan hapis yettı suçları neydi taş üzerine taş koymakmı uçhisat göreme her taraf rezalet bi bakın şöyle saygılar bu kurulmu ne neden sesiz kalıyorsunuz arkadaşların yurdu yuvası dagıldı hapislerde süründüler nerde adalet ...
Avatar
YALANCILAR - 4 yıl önce
kimin gerçek söyledigi kimin yalan söylediği̇ er geç çikacak ...